YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   novi stalak Apex ax90, pretjerano ili ne? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10537)

elvis_koeln 20.08.2009 00:21

novi stalak Apex ax90, pretjerano ili ne?
 
3 Privitaka
pozdrav,

nadam se da nisam duplicirao temu...

vec par dana posmatram stalke za klavijature jer mi je potrebno nesto stabilno i po mogucnosti modernije...;) da bi bio koliko toliko u trendu...hehe
pa mi upade u oci ovaj stalak koji sa cijenom poprilicno prelazi granice, mozda se i varam jer svaka stvar nova na trzistu ako je nekog kvaliteta ima isvoju cjenu!
Ali ovo je pofino za 320€...:-O
Neznam, procitao sam sva upustva i funkcije, nije za odbiti...ali
to me i manje brine jer vazna mi je visina za pa500 i le61 stim da bi gornji dosao odprilike na 125cm...

novac mi i neigra neku ulogu, neradim profesionalno i nezaradjujem s ovom mojom opremom, vise iz hobby-a sviram, tako da nesto kontam da bi uzeo ovaj stalak ali bi mozda bila promasena investicija...
mozda vise zbog toga jer malo neobican u dizajnu i automatskog podesavanja visine, dubine (pomjeranja klavijature napred-nazad) i ugla itd. sa funkcijama memorije i svasta stosta samo sto jos ne leti:D!

uglavnom sta mislite, kako vama izgleda ovaj stalak?

pozzz

Darko88 20.08.2009 00:32

Izgled je lep ali ne biras devojku, ipak ja mislim da za stalak nije bitno koliko je lep na oko vec funkcionalnost tj. izdrzljivost kvalitet izrade i stabilnost kao i visina, a to kolege koji su od 190 pa preko odlicno znaju. Ti ipak znas najbolje sta trazis tako da ipak najbolje je da sagledas sve aspekte. Ja vec godinama sviram na proel original, i nemam nikakvih problema, kada bih menjao to bi bio spyder pro. takodje obavezna je torba za ovakav stalak inace u transportu kad sve natovaris ima da izgleda kao moj proel danas;);)

jeftabgd 20.08.2009 00:47

Stalak izgleda extra ali je najbolje da odes u radnju koja ga prodaje i lepo stanes pored njega i vidis da li ti odgovara visina i sve ostalo.

milan_lekic 20.08.2009 01:09

bice ti nizak verovatno uzmi spider ili proel jer oni nisu direkt na podu (od viska visine glava ne boli)

b.o.Y.c.h. ČK 20.08.2009 01:50

Meni lično izgleda malo nekako svemirski, i malo je skup hmmm...

makso68 20.08.2009 09:05

Izglega prelijepo,a vjerujem i da je stabilan.Vjerovatno ima u sebi titanijuma i aluminijuma,kad je tako skup.Ako ne misliš nastupati,ne treba ti,jedino ako hoćeš da upariš boju sa namještajem ili tepihom.Ja ti preporučujem Qick lock X stalak za sa dodatkom za drugu klavijaturu,jeftin je(60-70 evra),lijep i najstabilniji ikad napravljen,ako ga koristiš na ravnoj podlozi.Takav koristi klavijaturista iz ˝Amadeus˝.Čovjek ima običaj i stajati na klavijaturi u toku svirke.Toliko.Pozdrav!

svirko 20.08.2009 09:38

Evo,
malo sam pregledavao neke forume, i mogu samo reći da velika većina nije oduševljena spomenutim stalkom.
Ima jako puno pritužbi na nepovoljan kut ručica, koji se ne može mijenjati,
zatim, veliki problem je namjestiti pedale u podnožje stalka ( Volume, sustain, TC Helicon.....),
i nema mogućnosti ugradnje treće ručice, a i vijek trajanja mu je ograničen.
Sve u svemu, po mojem mišljenju, taj stalak ne vrijedi tih 320 Eura.
Za te novce kupiš K@M Spyder Pro, sa tri ručice, ili što kaže kolega
@ Makso68, kvalitetan X stalak sa nastavcima.

elvis_koeln 20.08.2009 11:16

pozzz,

svidio mi se apex ax90 dizajn stalka i variacije podesavanja tj. izvlacenja rucica a i na visini je dobio(120cm mogucnost podesavanja visine gornjih nosaca) u odnosu na starije slicne apex-ove modele...
znaci stvar je ukusa i dubine dzepa
a sto kaze kolega maxo68: "uskladiti sa bojom tepiha ili namjestaja"
hehe,

bilo bi fino pa kad bi ipak negdje otisao na svirku a domacini imaju drugu farbu namjestaja, npr. bjelu...hmmmm, ja raspakujem bjeli apex i rijesen problem=))
zasada cu se pobrinuti za nesto stabilno i funkcionalno...
jer dosada sam imao jednostruki "X" stalak i valjao mi je za jednu kljavu al uzeo sam dodatne nosace za drugu pa mi sve u svemu djeluje nestabilno i ljulja pri sviranju i na neravnoj podlozi podmecem kajlice...he he... a sama pomisao da bi se slomio...stvara mi glavobolju...nedo bog:surprise:

sve u svemu tvrdeci potrudicu se oko speider-pro jer mi djeluje najfunkcionalniji u mnogo cemu, nisam se puno zanimao oko njega ali vidim i sve kolege ga spominju, mnogi ga i posjeduju a i dobar je u visini i stabilnosti sto je meni najvaznije...

a svaki novi komentar o apex-ax90 dobro dosao
ili i neki novi prijedlog nije od viska..
pozzz

Marco7 20.08.2009 11:23

Prvo pogledaj da li je pisano o ovome stalku a imas dosta informacija o njemu u temi gde smo vec pricali i gde je kolega svrakan vec i postavio ove slike i dao kratke karakteristike!necu sad zatvarati temu ali drugi put obrati paznju!!!

elvis_koeln 20.08.2009 11:34

ja se izvinjavam, bas sam trazio ali nisam uspio o ovom pronaci u temama stalci itd.

pozzz


Trenutno vrijeme na Forumu 14:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org