YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Od kad sam se u tebe zaljubila - Boja u forspilu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28788)

Belmo 25.09.2015 12:23

Od kad sam se u tebe zaljubila - Boja u forspilu
 
Pozdrav.

Da li mozda neko ima boju koja ide u forspilu za pjesmu od kad sam se u tebe zaljubila, treba mi za Korg PA50.

Hvala :)

tdamir66 27.09.2015 13:39

Citat:

Originalno postovano od Belmo (Post 283012)
Pozdrav.

Da li mozda neko ima boju koja ide u forspilu za pjesmu od kad sam se u tebe zaljubila, treba mi za Korg PA50.

Hvala :)

nekada davno sam imao to u korgu x3,, i da bog , boguje nikako da nadjem ....

nemanja 1982 27.09.2015 14:02

To je Lead. Mozes iskoristii neki Lead iz fabrickih boja,stavis u terci da bude i to je too :)

Belmo 30.09.2015 23:21

Nasao se neki Lead

https://soundcloud.com/bedakb996/lea...tebe-zaljubila

Samo jos kad bi neko pojasnio kako napraviti tercu, ovo je u Cm. :)

Fekete 01.10.2015 20:34

eo kolega možda ovo pomogne, ja osobno nisam pravio terce tak da neznam, no netko je ovo od kolega već bio napisao...

<!--[if !mso]> <style> v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} </style> <![endif]--> OSCILATORSKE TERCE
Prave se od 16 oscilatora (tamo gdje se mijesaju - prave boje - sound mode na klavijaturi). Na ovaj nacin su napravljene ove terce koje je neko od forumasa okacio u attachmentu.

Prvi oscilator je uvijek osnovna boja (nije terca).
Od drugog oscilatora pocinjemo da pravimo terce.

Evo za C dur oscilatorna sema (dodavati oslilatore - poceti od drugog oscilatora praviti terce ili od treceg... zavisi od toga koliko cemo ostaviti oscilatora za prvu - osnovnu boju koja nije terca) :

key range: low:C3, high: C#3 - transpose: +4 (Ovo znaci da ce samo tipka C3 i C#3 biti transponovane za +4, tj. dobit cemo ton E3 , a to je gornja, durska terca od C3...)
Key range low: D3, high E3 - transpose +3
key range low:F3, high G#3 - transpose +4
key range low:A3, high: B3 - transpose +3
i ovako produzi sa isti tonovima u 4-toj i 5-toj oktavi sve dok imas slobodne oscilatore.
______________________________________________
A inace da izvedemo glavnu semu od ovog dodje mu ovako
Imas 12 razlicitih dirki ... Pocinjes od dirke koja ce da bude terca i podesavas keyboard range tako sto:
Oscilator 1: Keyboard range: prve dve dirke - stavljas transpose +4
Oscilator 2: Keyboard range: Sljedece tri dirke - stavljas transpose +3
Oscilator 3: Keyboard range: Sljedece cetiri dirke - stavljas transpose +4
Oscilator 4: Keyboard range: Krajnje preostale tri dirke - stavljas transpose +3
I ovako odradis nekoliko oktava sve dok imas slobodnih oscilatora.

Znaci, to je bila durska terca a ujedno i molska.

Kad se radi o Orientalnoj terci, ili harmonski mol, ili dur-mol (ljudi je razlicno nazivaju) ide ova sema:
Opet isti princip, imamo 12 dirki i pocinjemo od one koja ce biti terca. (Cm harmonski - terca pocinje iz tona C)
Oscilator 1: Key range: prve 4 dirke, Transpose +4
Oscilator 2: Key range: sledece 4 dirke, Transpose +3
Oscilator 3: Key range: sledece 2 dirke, Transpose +4
Oscilator 4: Key range: sledece 2 dirke, Transpose +3
Ovo je jednu oktavu, a vi radite po ovome sablonu sve dok imate slobodne oscilatore.
______________________________________________
Donja terca
Opet pisem po principu .... 12 dirki imamo... ali ovdje se pocinje 2 dirke prije dirke od koje je terca. Recimo ako radimo donju tercu za C onda pocinjemo od dirke B, ako radimo donju tercu za D, pocinjemo od dirke C.
idemo:
Oscilator 1: Key range: prve tri dirke od pocetnog tona i dve dirke unazad od pocetnog tona (to je ovo sto sam reko gore, ako je terca za C, key range BOTTOM je 2 dirke unazad, t.j. [IMG]file:///C:\Users\Mestro\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\cli p_image002.gif[/IMG]a transpose za prvi oscilator je -3
Oscilator 2: Key range: Sledece 2 dirke, Transpose -4
Oscilator 3: Key range: Sledece 3 dirke, Transpose -3
Oscilator 4: Key range: Sledece, preostale 2 dirke, Transpose -4

Sretno!
:)<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Obična tablica"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->

tdamir66 02.10.2015 00:56

e to nece ici .....
jedino ovako;;
Preko Ensemble mozes uraditi tako sto stavis na Upper 1 boju za prvi glas a na upper 2 boju za drugi glas. Ides u Menu u Keyboard/Ensemble i podesis Ensemble da bude Dual i Note transpose na +3. Upper 1 je Off a Upper 2 mute za da svirao drugi glas. Zatim u user scale podesis dirke Dis, Gis i Ais na +99 i to je to .... memorises tako. Key u User scale ti oznacava root nota za terca. Kad je na C svira C dur i adekvatno Amol, kad je na D svira Ddur i Hmol, na G, Gdur i Emol itd.....itd.....

Boban 31.10.2015 10:18

Upprr 1 off ili on

Gesendet von meinem HUAWEI MT7-L09 mit Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 23:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org