YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa500 odzvanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30912)

babic_f 08.08.2018 20:58

Korg Pa500 odzvanja
 
Imam problem sa korgom pa500, koji god set da mu ubacim harmonike npr. stalno odzvanjaju. Kada klavijaturu povezem na ozvucenje isto, neke boje ne odzvanjaju. Kad stavim neku boju na upper 2 onda ona ne odzvanja, ali nije isti efekat. Da li je problem do nekih podesavanja ili je do seta ili kvaliteta seta

Musicville 11.08.2018 10:30

Nemam PA500 ali sigurno ima veze sa rutingom signala u efektima, kao i da li imaš onaj lock za efekte pod GLOBAL, koji određuje da li soundi povlače svoje efekte ili koriste efekte koji su zapisani u style. Ja sam imao sličan problem na pa3x, ali nek se javi neko ko ima pa500 za detalje.
Dodato:
"Odzvanjanje" mi liči na feedback (isto što i mikrofonija) pa je verovatno put signala tako nemešten da neki efekt šalje signal iz izlaza opet u svoj ulaz

babic_f 11.08.2018 15:13

A jesi li ti resio problem, ako jesi kako

Cegor5 14.08.2018 10:38

Možeš malo bolje pojasniti to "odzvanjaju"? Na što točno misliš.. Jel odzvanjaju soundovi u ritmu, ili samo na desnoj ruci? Ako ti sound zvuči kao neka distorzija, pogledaj u Eq od klavijature ili na mikseti, možda je na gainu nešto što ne bi trebalo biti previše pojačano. Pokušaj na Eq-u na klavijaturi i na mikseru sve staviti na nulu,pa onda vidi jel ima promjene..

babic_f 14.08.2018 12:00

Pa vecina performance-a mi odzvanja samo na desnoj ruci, sound-ovi fabricki ne odzvanjaju, a ovi u sklopu performance-a da. A kako da nadjem gain, tek sam kupio klavijaturu pa nisam bas upoznat.

Cegor5 14.08.2018 14:43

E znači na tragu smo.Problem je u postavkama u performancama. Probaj ovako. Odi na tu performacu koja zuji i stisni Menu. Onda stisni Mixer Tuning. (Govorim sad napamet, jer nisam kod klavijature, ali mislim da je tako)
I onda tu u Mixer Tuning-u sve parametre koje vidis stavi na nulu. Isto tako se vratis nazad i kad stisnes Menu, odaberes Effects. I tu stavis sve na Off. Pokusaj tako pa javi.
Dodato:
E sad vidim ovo sto si napisao: "Soundovi fabricki ne odzvanjaju, a ovi u sklopu Performance-a da."

Moras prvo znati razliku između sounda i performance.
Ukratko, Performance ti je sklop određenih soundova sklopljenih u jednu cjelinu. Dakle jedna performanca može sadržavati više soundova. Kad otvoriš Performancu vidiš da se ona sastoji od nekoliko SOUNDOVA. Npr. Upper1 je Harmonika, Upper2 je buzzuki i Upper3 je Violina. Znači oni skupa čine jednu performansu. Svaki taj Upper je jedan Sound. I taj sound u Performanci može biti i iz fabričkih Sound-ova i iz User soundova. Nadam se da sam objasnio razliku između Performanci i Uppera.

E sad kako se ta tvoja Performanca koja zuji, sastoji jednog ili više Uppera (Sounda), uđi u taj sound zasebno i onda vidi jel zuji on kao Sound. Dakle uđi u Performancu desno na ekranu ćeš vidjeti od kojih se soundova sastoji. Uđi u svaki pojedinačno i vidi jel onda zuje.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od Cegor5 (Post 302777)
E znači na tragu smo.Problem je u postavkama u performancama. Probaj ovako. Odi na tu performacu koja zuji i stisni Menu. Onda stisni Mixer Tuning. (Govorim sad napamet, jer nisam kod klavijature, ali mislim da je tako)
I onda tu u Mixer Tuning-u sve parametre koje vidis stavi na nulu. Isto tako se vratis nazad i kad stisnes Menu, odaberes Effects. I tu stavis sve na Off. Pokusaj tako pa javi.
Dodato:
E sad vidim ovo sto si napisao: "Soundovi fabricki ne odzvanjaju, a ovi u sklopu Performance-a da."

Moras prvo znati razliku između sounda i performance.
Ukratko, Performance ti je sklop određenih soundova sklopljenih u jednu cjelinu. Dakle jedna performanca može sadržavati više soundova. Kad otvoriš Performancu vidiš da se ona sastoji od nekoliko SOUNDOVA. Npr. Upper1 je Harmonika, Upper2 je buzzuki i Upper3 je Violina. Znači oni skupa čine jednu performansu. Svaki taj Upper je jedan Sound. I taj sound u Performanci može biti i iz fabričkih Sound-ova i iz User soundova. Nadam se da sam objasnio razliku između Performanci i Uppera.

E sad kako se ta tvoja Performanca koja zuji, sastoji jednog ili više Uppera (Sounda), uđi u taj sound zasebno i onda vidi jel zuji on kao Sound. Dakle uđi u Performancu desno na ekranu ćeš vidjeti od kojih se soundova sastoji. Uđi u svaki pojedinačno i vidi jel onda zuje.

Pardon* ..Nadam se da sam objasnio razliku između Performance i Sounda.

Ugl. definitivno nešto nije u redu sa tim ubačenim zvukovima, ako kažeš da tvorniči rade dobro. Pomoću ovog mog teksta ćeš vidjeti jel problem u postavkama performance ili je u samom soundu problem

babic_f 14.08.2018 22:58

Druze, hvala ti do neba. To je bilo u pitanju, samo ne znam kako je uspelo da za skoro svaki sound(iz usera) bude poremecen fx. E sad je l ja za svaki performance moram posebno da menjam fx(da ga vracam na nulu) ili moze to nekako klavijatura da stavi na podrazumevano podesavanje?

Cegor5 14.08.2018 23:31

Hmm..mislim da u postavkama ne mozes sve performance odjednom vratiti na nulu. (Neka me netko ispravi ako grijesim).
Probaj ucitati global iz nekog drugog seta gdje je sve na nuli..

babic_f 15.08.2018 21:33

Izgleda da mora jedan po jedan, probao sam da ucitam global ali nista. Sad sledi jako mukotrpan posao. Sto je najgore imam jedno 10-ak setova da cesljam da napravim jedan solidan. Hvala na savetima.

Dell 16.08.2018 09:05

Nešto mi se čini da ne bi trebao da diraš efekte. Hajde snimi mobitelom šta se događa pa postavi ovdje da ocijenimo.


Trenutno vrijeme na Forumu 06:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org