YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Frankfurt 2017 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30098)

ffb 10.04.2017 19:17

Frankfurt 2017
 
Zavrsio je sajam muzickih instrumenata u Frankfurtu bez novina za nas cirkusante sa raznim aranzerima.Citajuci svakodnevno reportaze sa novitetima (Amazona i Bonedo- na Njemackom) a takodjer Korg i Yamaha forum gdje se javljaju uglavnom razocarane kolege namece se zakljucak da era aranzera dolazi kraju.Korg je predstavio za Pa4 Muzikant nesto novih ritmova i soundova,od Yamahe i Rolanda nista.Po nekom ciklusu treba ocekivati nasljednika za Pa900 i famozni T6-Genos.

casper 10.04.2017 19:33

Tko je to razočaran? :D
Da se mene pita, ne treba ništa novo narednih 10 godina. Barem nećemo trošit pare uzalud. Treba sjest i svirat na ovome što se nudi i mirna Bosna. Ionako većina nije iskoristila ni 10 posto od mogućnosti koje se nude u aranžerima.

Eto, malo šale, malo sarkazma ali nije (pre)daleko od istine. :p

I nemoj tako, Yamaha ima nove modele PSR-E263, PSR-E363, PSR-EW300. Ljuta priprema za novi top model. :D

Dell 10.04.2017 19:35

Bez ikakve šale, rekao si sve što treba ;)

ffb 10.04.2017 19:55

Uhh zaboravio sam spomenuti Kurzweil KP 110😂,ali taj nema mogucnost da prima semplove iz Korga Pa80 i nije interesantan za exYu trziste😂😂

Alen P 10.04.2017 23:27

Caspere, svaka na mjestu.

smuchac 10.04.2017 23:53

Stalno kukamo za novom mašinerijom a ne koristimo niti 20% kanti,kako ih neopravdano nazivamo i sviramo na njima...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

casper 10.04.2017 23:54

Drago mi je da ima još muzičara koji razmišljaju isto, što se tiče tehnologije i napretka. Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv novina, protiv dobrog sounda i kvalitetnog instrumenta ali ovo je sve lagano otišlo u Honduras. Svi ti silni samplovi, ramovi, setovi, namještanja, two band eq :lol:, 5 bandita na (jednu) banku s 8 registracija =)) ...

Užitak nastupa (kod kuće ili na bini) i uspjeh u poslu (količina novaca zarađenih od svirke) se postiže samo radom u sviračkom smislu. To je jedini i pravi put ka napretku i ne može se nadoknaditi niti jednim "tehničkim pomagalom".

A sad se opet vratimo na temu, kad će ono izaći novi top model Korga? :D

smuchac 11.04.2017 07:25

Što se mene tiče ne mora ni izać. Ja ću na ove moje svirat dok ne eksplodiraju. 😂

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

ffb 11.04.2017 08:44

Postovane kolege da se razumijemo, pokretanjem ove teme nije mi bila namjera da nekoga ubjedjujem dali ce kupiti ili dali treba kuputi novi synt.To svatko od nas zna najbolje kada i dali treba nesto kuputi.Ali imam osjecaj da 2/4 forumasa uopce nema pojma da postoji svake godine sajam instrumenata.1/4 se nezeli ukljuciti u raspravu....
Po nekom ciklusu Korgov novitet treba ocekuvati krajem ljeta.

Dell 11.04.2017 08:55

Mislim da je jedna stvar poprilično jasna, a to je da je jedina stvar koja se treba poboljšat kako na aranžerima, tako i na workstationima, to je RAM.
Proizvođačima ništa ne znači stavit mogućnost za 20 - 30 GB RAM-a, pa bi onda samplovi svih instrumenata bili takvi da 90% muzičara ne bi moglo razlikovati jeli sa klavijature ili je živi instrument.
Ali ne... Haj'mo stavit 512 MB RAM-a i to ne pločice koje možeš kupit u nekom PC shopu, nego ćemo stavit naše posebne i koštat će ko Svetog Petra kajgana...


Trenutno vrijeme na Forumu 19:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org