YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   A&H Zed10 Stereo kanal ne radi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28296)

MikiB 16.03.2015 08:35

A&H Zed10 Stereo kanal ne radi
 
1 Privitaka
Imam problem sa navedenom mixetom...uzeo sam je od kolege na probu,al neradi joj zadnji stereo kanal...Kolega kad je kupio,covek od koga je uzeo reko mu je da treba nesto da se ukljuci d bi radio taj kanal??To mi nije jasno...ako ima neko od kolega ovakav mix,dali mozda zna u cemu je problem?Sta tu treba da se ukljuci da bi to radilo?Ili je jednostavno crko kanal pa je covek izmislio pricu...Hvala.

rolandx 16.03.2015 09:51

Manual strana 28.

Pogledaj stranicu 28. ... Možda pomogne

MikiB 16.03.2015 11:33

Mozda je i to problem,samo neznam kako da ga povratim da radi kao kanal..

denza_ 16.03.2015 12:10

Jesi li probao sa tasterima koji se odnose na USB OUT SOURCE, jer taj stereo kanal radi kao dio send/return (u ovom slučaju return) USB konekcije, pa probaj sa tim tasterima koji se odnose na USB konekciju. Imao sam ZED 22fx, ali nije bilo tih tastera, svi stereo kanali su radili uobičajno, odnosno nisu imali vezu sa USB konekcijom.
Pozdrav

MikiB 16.03.2015 12:16

Jesam..sve sam probao..ni jedan taster ne reaguje na kanal...sad sam primetio nesto...kad sam vadio dzek iz kanala(zadnjeg stereo),proradilo je..znaci samo levi..kad se izvuce dzek jedno pola cm...dzek je MONO...a na desnom nece ni tako...i naravno radi samo leva strana...

denza_ 16.03.2015 12:22

Jedno pitanje. Da li si utisnuo kabal u oba kanala istovremeno, klavijaturu u stereo? Taj gornji kanal radi kao mono ukoliko je samo jedan kabal utisnut u kanal.
I pretpostavljam da nema ništa u USB konektoru?

MikiB 16.03.2015 12:29

da istovremeno su ukjucena oba kabla..znaci nema veze dali je desni ukljucen ili ne,levi se isto ponasa..ako je do kraja ukljucen ne radi,cim ga malo izvucem radi,ali samo mono..a u klavijaturi je ukljucen u stereo..probao sam u drugi stereo kanal,sve funkcionise kako treba...ovaj zadnji stereo me zeza.
Dodato:
Stvarno mi nije jasno...neznam kako ja da ponovo ukljucim ako je nekako promenjen da radi kao ulaz za efekat..

casper 21.03.2015 13:24

Crveni potenciommetar ST2 mora biti pojačan. To si predpostavljam probao.

Ako koristiš MONO jack-ove, ako USB kabl nije uključen u A&H, ako nema ništa upiknuto PLAYBACK IN i kanal ne radi i dalje, onda ga vrati tome prijatelju od kojeg si ga posudio. :D

MikiB 21.03.2015 16:18

Casper..sve sam probao...i pojacao svaki potenciometar..i nista..vraticu mu..e sad dali moze da bude neki prekid i ,da kazem fizicki?U mixeti...dali da je salje na servis..

casper 21.03.2015 22:40

Može biti, tko će znati?
S obzirom da se ovi ulazi mogu konfiguritari na različite načine, lako je moguće da su zbog nestručnog korištenja "dobili po piksi".


Trenutno vrijeme na Forumu 22:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org