YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Problem sa latency (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25521)

kabi 18.06.2013 17:08

Problem sa latency
 
Cao,evo otvaram novu temu mada sam skoro otvorio slicnu temu i resio taj problem i ja se izvinjavam,,

ovako,,resio sam problem sto se tice latency na kompijuteru,kupio sam externu kartuci,nije neka ali vazno je da ton ne kasni,,ali sad imam opet problema..

koristim MAGIX Music Maker MX Premium,nova usb-kartica se zove "Sinovoice"

Kad usnimim na prvi kanal sve je ok,vec kad usnimim na drugi kanal onda ton kasni,

Koristim windows 7

sta treba da radim?

tranzit 18.06.2013 17:26

Citat:

Originalno postovano od kabi (Post 245879)
...sta treba da radim?

Da kupis Audio kartu koja ce da valja. Ti si interno smece zamijenio externim.

kabi 18.06.2013 17:29

ok razumem,ali dok sviram nema ton da kasni znaci nije do kartice,problem je u muzickom programu,, koje veze ima ASIO sa zvukom? jel treba to da skinem mozda?

nesaband 18.06.2013 17:31

UCA 202 jeftina i da pevas i da snimas,a ako imas para kupi nesto kvalitetnije.Ova Beringer UCA 202 kosta oko 25 eura,tako da nije neka investicija a nece da te boli glava.

sale_band 18.06.2013 17:36

Brate Kabi, tebi treba prvo da proucis najosnovnije stvari digitalnog snimanja...

To kasnjenje moze biti zbog bilo cega (Kartica, komp. setup, DAW setup itd) a ASIO drajver ne diraj ni slucajno.

To snimanje verovatno radis na istom kompu sa kojeg ovo pises, jel' tako?

Kao sto Tranzit rece, karticu zameni, a za solidnu ces ipak morati da se potrosis....

kabi 18.06.2013 17:37

kolega ja tebe razumem sta hoces da kazes,ali nije do kartice vec do programa muzickog,,

kad sviram preko kartice nema ton da kasni znaci sve je u redu,ali kad otvorim program i kad usnimim drugi kanal tu se pojavljuje problem,ton pocinje da kasni,,

moje pitanje je dal zna neko kako da sredim latency problem u MAGIX Music Maker MX Premium programu?

tranzit 18.06.2013 17:39

Citat:

Originalno postovano od kabi (Post 245882)
...koje veze ima ASIO sa zvukom? jel treba to da skinem mozda?

ASIO driver je osnova za audio rad kod Windows sistema, on je taj faktor koji obezbjedjuje "najkraci" put i najmanje kasnjenje. Od kvaliteta ASIO drivera i njegove stabilnosti savisi sve u tom poslu.

sale_band 18.06.2013 17:45

Ne poznajem taj program pa ti ne bih znao reci nista vezano za njega.
Vidis, kako koju traku dodajes, tako vise opterecujes processor I ram memoriju na PC-u a te specifikacije nisi naveo... Takodje, mnogo je bitno, pogotovo na Win7 da "optimiziras" komp. za audio recording, tako da ti mnogobrojni background procesi ne opterecuju system.
O tom optimiziranju imas dosta informacija po internetu, samo pretrazi

tranzit 18.06.2013 18:01

@kabi
Nijedna Audio karta nema nikakvo (ili ima minimalno) kasnjenje kada ne radi u okviru programa. Upravo kao Audio Device u nekom od programa, kao sto je i taj koji pominjes, se tek i moze osjetiti latenca odnosno kasnjenje. Jos jednom, za sve je kriva Audio karta, a sam softver, odnosno audio program, u tom kasnjenju nema nikakvu krivicu.

kabi 18.06.2013 18:03

Procesor 2.13ghz 6400

RAM 2.00gb

Imam 2 externa kartice,probao sam obe,kao sto sam napisao ranije dok sviram nema latency vec samo kad snimam,,


Trenutno vrijeme na Forumu 22:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org