YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Slaganje bubnja na PA80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3100)

dux 17.12.2007 12:21

Slaganje bubnja na PA80
 
Najprije pozdrav starim dobrim clanovima i adminima koji su uvijek ovdje i pomazu,svaka cast ljudi, vidim malo ste se i izostrili banane frcaju, al neka mora biti nekakvog reda. Mislim da ove teme nije bilo prije......da ne bi bilo banane odmah :) pa ako bi neko mogao detaljnije malo opisati postupak kako posloziti bubanj na klavijaturi, znaci kad se ucitaju samplovi od nekog bubnja u wav formatu gdje i kako svaki dio staviti na neko odredeno mjesto. u pitanju je pa80

kljucko 17.12.2007 13:05

Redaj svoje semplove preko nekog drugog bubnja i onda ga sacuvaj pod drugim imenom.

dux 17.12.2007 13:30

pozdrav kolega. znam da bi tako trebalo ici ali ne znam postupak kako da to napravim. malo sam lutao po onom meniju u program modu i nisam nista uspio pa jel moze napisati onda sta gdje i kako

DjoleBn 17.12.2007 13:37

Na pa1x je ovako, mislim da je to slicno, pritisnes SOUND, i onda ce ti izaci sve boje iz programa, selektuj neki drum kit, i onda pritisnes menu, pa drum kit, ii onda uzmes pa mijenjas nogu, pa dobos, tako sve ostalo... Sve ti je poredjano po tipkama, sad ne znam kako je tacno na pa80, al mislim da je slicno. Poz

dux 17.12.2007 14:15

sounda nema, pretpostavljam da je to program mode.... i dalje mi je nejasno. ovako ja radim... u meniju odem basic prebacim na jedan oscilator odem drugu opciju samples odaberem drum kit sa karte i on mi je onda poredan na tipkama. i sta sad znaci radim pa da mjenjam dobos bas.... gdje sta da stisnem

Gorance 18.12.2007 01:17

Imam isti problem imam neke senplove ali neznam kako srediti da bude kao klasican drum kit ako nekog ne mrzi nek malo izdeteljise.Pozdrav!!!

GoranMedjugoze 18.12.2007 02:10

Evo vam odgovora, ko se jos nije snasao.
Nakon sto ste ucitali semplove na karticu, udjite u program i otvorite bilo koji set bubnja iz klavjeture.onda stisnes dugme menu, pa samples i otvorit ce ti se
Key: C -1 tipka za koju postavljas sempl
Assigned: Yes
Ms Hi Bank/Num: ROM ovdije odaberes CARD
Ovdije pise ime sempla
(h) Level +99 (glasnoca)
(h) Transpose -1 to podesite na 0 vecinom
(h) tune +30 isto na nula
(h) reverse no
(h) Use Offset no
(h) Cut off +0
(h) resonance +0
(h) Attack +0
(h) Decay +0
Ms lo Bank /num Rom -e ovo je u slucaju ako zelite da kada lakse sisnete tipku da vam svira ovaj sempl a kada jace stisnete svira onaj sa vrha ispod se sve isto podesi kao i gore
a pri dnu imate
Velocity Switch: primjer 90 - recimo da osijetljivost tipki ima nekakvu skalu od 1 do 127 ispod devedeset ce vam svirati doljni sempl, a iznad gornji.

Nadam se da cu valjda nekome pomoci sa ovim.et

Fekete 03.11.2015 22:23

evo da ne otvaram novu temu, i mene isto baš muči to slaganje bubnja u pa 80 u User DK. Hvala kolegi u prijašnjem postu što je pojasnio kako se to radi, no zanima me još nešto... da li se posebno za svaki sempl to jest tipku mora posebno štimati te postavke na toj stranici 2: Samples ?


Trenutno vrijeme na Forumu 02:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org