YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Koja klavijatura je nasljednik LE-a ili Tr-a? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29000)

andjela987 17.12.2015 12:11

Koja klavijatura je nasljednik LE-a ili Tr-a?
 
Koja klavijatura je nasljednik LE-a ili Tr-a?
Ali da je u cjenovnom razredu oko 1000 eura,kao što su bile ove dvije,nove.

dmmacak 17.12.2015 12:32

Po mom misljenju sto se tice Korga nema naslednka za te pare. I ja sam prosle godine imao istu dilemu. Za te pare ispadne da nema sa se kupi nista kako treba, mislim na nase uslove rada i da je novo.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

ffb 17.12.2015 12:56

Korg Kross 61 ili Krome?

dmmacak 17.12.2015 13:22

Ne mogu te klavijature da zamene Tr ili Le. Krome ima malo rama za semllove a i koliko vidim na netu niko nije idusevljen sa njom. A Kross nema rama uopste. Ja sam prosle godine zakljucio da je najbolje u tom cenovnom rangu bilo uzeti Yamahu moxf. A sad se stanje malo promenilo od kad sam cuo ovde na forumu demo od Rolanda Fa06 i Juno. Sta znam ja opet razmisljam onda bolje uzeti Roland E-a7

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

striphio 17.12.2015 13:32

Yamaha moxf je vrhunski sint. Jedini nedostatak za nas je što ne mogu terce, i to zbog jednog sitnog detalja da su izbacili user micro tunung skale na moxf, samo preset mogu, dok na motif imaju i user.

dmmacak 17.12.2015 13:39

Pa mozda bi mogle terce da se ubace semplovane. Ustvari niko jos nije rekao da li se mogu ubacivati semplovi po svojoj zelji. I ako moze kako se to radi.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

striphio 17.12.2015 13:49

Pa vjerovatno se mogu tako neke terce napraviti ili nešto preko drum kita, ali to je malo ne funkcionalno i "ortopedski". Ne možeš onda kombinovati boje koje hoćeš u tercu od yamahine sinteze, vjerovatno se ne mogu ni transponovati, dali mogu mono terce sa portamentom ono "masno" da rade na takav način? Nisam siguran jer nemam klavijaturu da bih znao 100% iz prve ruke, mada sam dosta pročitao u vezi moxf jer razmišljam da je možda kupim.
I da, semplovi mogu u moxf, 512 mb ili 1gb, zavisi koji flash ram uzmeš.

sinisa 18.12.2015 10:04

Od korga kao neku stepenicu vise ja vidim Korg M3 posle Le ili Tr. Moze se naci 1000 eu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

andjela987 22.12.2015 21:25

Kada sam postavio temu mislio sam na nove klavijature.Prvenstveno na Korga. Nemogu da razumem zašto proizvođači izbace klavijaturu,npr kao Le (neka srednja klasa bliža višoj), i onda godinama neizbace ništa slično!? Ili proizvedu igračke ( a cjenovno su u klasi gore navedenih) ili zvjer poput Kronosa koji košta poput solidnog auta? Vidim da je Roland skrpio neku tu srednju klasu,Yamaha takođe.Ili već imaju ubačene kvalitetne semplove koje možemo bar dorađivati ili se mogu uz pomoć nekih čarolija ubacivati.Korg je po meni nedorečen nekako u tom segmentu.Čudno mi je da neprevaziđeni Le nema bar produžetak u toj liniji.

wladymeer 23.12.2015 07:07

Triton Le bez semplera je izuzetno limitirana mašina, ništa bolja ni od M50 ni od Krome. Štaviše, da su na Kromu ubacili nešto veći sempler, to bi mogao da bude naslednik "Leskovca", ovako, za našu muziku, nema naslednika.

Roland Juno-Ds bi mogao da bude naslednik... ako se pojave adekvatni setovi. Do tada, Yamaha MoXF i Roland FA-06 (uz World i Orchestra proširenje).

Generalno, obratio bih pažnju na Rolanda u narednom periodu, zaleteo se za tu mid-klasu, kapiram da će sledeći model imati numeričko biranje poput EA-7 aranžera i još dosta zgodnijih rešenja.


Trenutno vrijeme na Forumu 10:17

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org