YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Kupovina Allen & Heath Qu 16 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27914)

Malimuzicar 30.01.2015 23:32

Kupovina Allen & Heath Qu 16
 
pozdrav kolege odlucio sam da kupim Allen&Heath Qu16 Miksetu .Moze li i neko opsirnije o toj Mikseti reci odnosno opcenito o Allen&Heath sto se tice efekataitd.

Veliki pozz

mikimiki 31.01.2015 22:12

Odlican mixer. Najbolji u svom cjenovnom rangu.

nesaband 31.01.2015 22:55

Izgleda da to nama @Mali muzicar samo pravi malo zazubice.Sta tu moze da ne valja.Ako ne znas sta je dobro onda kupi ono sto je skupo i neces pogresiti.;)

Malimuzicar 10.02.2015 20:03

Allen&Heath Q16
 
Pozdrav kolege kao sto sam vec pisao jucer sam dobio gore navedenu miksetu i mogu reci na prvi pogled da je mikser dosta kvalitetno uraden .Sto se tice sounda malo sam koce na studijskim zvucnicima probao ali nije to mjerilo dok se ne prikopcaju na razglas.veliki pozdrav

mirandess 18.11.2015 12:13

Kontaktirao sam Aladina za ovaj mikser kaze da je dobar... Dal jos netko ima iskustva sa njim?? Hvala :)

Ps usporedba sa presonusom/behringerom bi dobro dosla.

mtkolife 13.11.2016 19:10

Da li ima neko neke iskustva sa ovim miksetom A&H QU-16? Stvarno mi je dobra mikseta, gledao sam videe na youtube. Kako zvuci za live nastupe? Da li moze neko primerjati QSC touchmix 16 i ovo A&H QU-16? Koja je bolja mikseta? Hvala

mirandess 14.11.2016 01:54

Ja osobno koristim qu 16 i mogu reci da sam prezadovoljan... Usporedba sa qsc ne mogu reci jer ga nisam probao (ali iskreno meni smijesno izgleda) sigurno se varam ali eto...

Sto se tice qu miksete, mogu sve najbolje reci, odnos cijene i kvalitete je odlican... Efekti su pre pre predobri(sto i nije bas odlika za standardne a&h modele, zed itd...), predpojacala odlicna, comp/gate, automatizirani faderi, rad preko tableta(remote control)... Stvarno odlican mikser za te pare...

Jedina mana koja mi se ne svidja kod miksete jeste snimanje... Inace imam problema kad hocu nesto da snimam na usb(bilo stereo ili multitrack), jednostavno snimac zablokira i nece da se pomakne, pise arming i ni makac dalje... ali posto predpostavljam da je do firmware-a morat cu odraditi update da vidim jel to sve ok... A inace, mikseta je odlicna... Najbolje da odes i probas u nekom shopu... Meni je malo neobicno bilo dok sam naucio na njoj raditi ali kad sam vidio koliko opcija ima... Zaista odlicna sprava, neces se pokajati ako je uzmes :)

zox2003 14.11.2016 04:58

Imam obadve miksete i A&H QU-16 i QSC Touchmix16.
Ako ćemo porediti kvalitet zvuka onda je tu ubedljivo A&H u prednosti.Bolja pretpojacala za klasu od QSC.
Da se razumemo QSC nije nikako los ali se primeti razlika i prednost A&H.
Ja imam obadva jer sam QSC kupio stvarno povoljnooooo.Dobar mikserčić i lagan za nositi.Nikako los ali ima nekoliko stvari koje mi se ne svidjaju 100%.
Za A&H qu-16 imam samo reci hvale. Radi bez greske.Sto se tice snimanja nikad nisam imao problem sa snimanjem ni na USB ni na Hard Drive.
Između dva - za kvalitet bi izabrao definitivno AH a za portabilnost QSC sa dobrim kvalitetom.
AH = odličan
QSC = vise nego dobar

Pozzzz

Dell 14.11.2016 18:08

Mirane, to snimanje je čini mi se problem specifično kod vaše miksete, jer sam ja na našoj snimao milijun puta i nikad nismo imali problema.

mtkolife 23.11.2016 13:26

Hvala vama za ova vasa iskustva sa qu-16. Jos jedno pitanje za sve vas...ako stavimo qu-16 kod behringer x32 compact ili producer, koji je bolji? Ok je znam da ima x32, 32 kanala i qu16 samo 16 kanala sto je pola manje kod behringera...Ma stvarno me zanima zvuk, kvaliteta, koja mikseta bolje zvuci? Ja preferiram allen heath...nisam stvarno navdusen kod behringerja ma sve koje pitam oko behringerja svi pravijo da je behringer mikseta najbolje sto se mogu dobit sada na trgu. Sta vi mislite?


Trenutno vrijeme na Forumu 10:56

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org