YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Repertoar za novu godinu! Strane goste... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16466)

dado123 11.12.2010 14:28

Repertoar za novu godinu! Strane goste...
 
pozdrav svima treba mi jedna pomoć od svih vas ovako imam jednu ponudu za novu godinu sad za svirku u hotelu jednom ovako u pitanju su stranci njemci.francuzi holanđani englezi i svedi i nešto malo naših ljudi pa če iči strani repertoar šta im svirati čitavu noč pomozite!'

tranzit 11.12.2010 15:54

Ama zovni komsiju Peru Gudelja on samo puca, sansone, slagere, evergreenove a Boga mi i svedskom tradicionalnom muzikom se moze pohvaliti.

Sviraj im lagani pop bilo nas, bilo strani, onda predji polako na rock a kad postane ozbiljno, to jest kad se ponapijaju, sto ce vrlo brzo da se desi, sviraj sta ti padne na pamet, tad te i onako niko ne slusa. Opusteno momak... i oni peru veliki ves vodom.

Zlatek 11.12.2010 16:19

@dado123
Ako su u pitanju strani gosti najbolje je svirati internacionalnu plesnu glazbu, i obavezno treba paziti da su u svakom setu zastupljeni svi plesni ritmovi-engl. valcer,rumba,beguin,wiener waltz, beat, samba,mazurka,jive,twist...večina repertoara je na engleskom, ali svaki gost voli čuti ako mu odsviraš baš njegovu pjesmu na njegovom jeziku.Ipak moram reči da je vrijeme vrlo kratko da bi savladao sav taj repertoar!Ja taj repertoar sviram več godinama, i isključivo po hotelima, ali uvijek se nađe neka stvar koju neznam...Isto tako samo da napišem da stranci baš nikada ne traže da im se odsvira neka stvar po nazivu, nego uvijek traže odrađeni ritam,a na tebi je da odabereš prikladnu stvar!
Pozdrav!
@tranzit
Moram reči ako se radi o hotelu i hotelskim gostima,a posebno stranima da možeš lijepo zaboraviti da će se ponapijati!Neće!Ovo je sigurno i provjereno-radim upravo to više od 25 godina i to se nije dešavalo!
Pozdrav!

dado123 11.12.2010 16:32

zlatek mislim da si upravu
tranzit drug a odakle si ti pa znaš našeg peru gudelja harmonikaša hahahah!!pero legenda i harmoniko moja!!

Zlatek 11.12.2010 17:01

@dado123
Poslao sam ti mail sa spiskom ali mi je vračen.Molim te da mi još jednom napišeš točnu adresu maila, ili još bolje pošalji ti meni mail pa ću ti ja odgovoriti i poslati spisak.Sada moram na gažu, ali čim se vratim odmah ti nočas šaljem!

Pozdrav!

Burli 12.12.2010 00:21

Citat:

Originalno postovano od dado123 (Post 161619)
a odakle si ti pa znaš našeg peru gudelja harmonikaša


Peru harmonikaša znamo svi, sledeće sedmice se spremam u cjelodnevnu posjetu dok traju sniženja... :)

Inače evo jedan prijedlog od mene, talijani bi trebali biti zadovoljni:


24000 kisses
You need to upgrade your Flash Player

sijakm 13.12.2010 09:59

Pa evergreen muzika uglavnom za pocetak (a nekada i celo vece), Elvis, Johny Cash, malo Beatles-a, kada se zakuva moze Love is in the air, I will survive, Simply the best, gimme hope johana, malo white snake, Billy Idol, Bon Jovi. Zavisi da li su stariji ili mladi, sve u svemu, moze se naci lepog repertoara, samo saznaj malo vise detalja kome ces svirati.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org