YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Novi digitalni mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27704)

mikimiki 18.11.2014 01:19

Novi digitalni mixeri
 
Pozdrav

Poslije odlicne serije X32 Behringer i njegovih manjih modela koji su ustvari potpuno isti samo manje kanala.Licno imam x32producer i jako sam zadovoljan sa zvukom.Ima fenomenalne preamps i odlicne efekte.

Takodje izlaze i manji modeli koji ce se koristiti preko PC ili tablet, i apple i android.

Ima dosta na youtube.

Jedan od :

http://youtu.be/CrlSyAD-dVs

energy 18.11.2014 06:03

Ovo je pravo resenje za mene posto je x32 preveliki za moje potrebe.Jel se zna koja ce cena biti odprilike?

mikimiki 18.11.2014 14:17

U Americi i Kanadi su ove cijene:

http://www.sweetwater.com/store/sear...+air+behringer

casper 18.11.2014 15:28

Veoma interesantno, modularno i cjenovno prihvatljivo. Sviđa mi se što podržava sve operativne sustave i uređaje. Svaka čast Behringeru.
Jedino preostaje vidjeti kakva je stabilnost aplikacije u radu i njena preglednost, tj. praktičnost pri rukovanju.

mikimiki 18.11.2014 19:43

Casper ne bi trebalo biti bilo kakvih problema sa aplikacijom...Vej je koriste sa x32 i sve radi kako treba.Ja jos uvijek nisam probao na mom x32producer posto mi toliko i ne treba..Mogu samo reci da zvuci odlicno, nevjerovatno cisto.Za nase narodnjake efekti su fenomenalni.Visokog kvaliteta.Razlika izmedju Xair mixera i x32 je sto x32 ima 8 slotova za efekte dok xair ima 4..Ali i to je dovoljno bar za ovo sto mi koristimo.Da nemam producera uzeo bi sigurno jedan od xair mixera.Efekti su isti ..

Mogu ako nekoga interesuje i snimiti kako recimo efekti za vocal zvuce..Pa postaviti negdje na soundcloud ili neki drugi..

Evo jos jedan video:

http://youtu.be/EbwAZ_ooQMY

Takodje: http://youtu.be/CrlSyAD-dVs

casper 18.11.2014 20:33

U kvalitetu proizvoda ne sumnjam, hoću reću u kvalitetu sounda koji on daje na zvučnike. Mislim isključivo na live nastup. Ako pogledamo prosječne zvučne kutije koje korisiti neki gažer (od starih sx300 do yamahine DSR-a), mislim da se ova serija mixera nalazi daleko iznad onoga što one mogu pružiti. Mikimiki, jesam li (pre)uveličao taj odnos?

Zanima me koji je minimum OS-a da bi podržao njihovu aplikaciju? Recimo, da li je iPad prve generacije može koristiti? Kažu na videu da se može kontrolirati i s pametnog telefona. Imaš li neku informaciju o tome koji je minimum za uređaje koji kontroliraju box?

mikimiki 18.11.2014 20:55

U pravu si Casper. Sto se tice recimo x32 (compact, producer, rack) svi su update-i free.I cim izadje novi update, izadje i novi update za aplikaciju.Za ove manje Xair mixere ce vjerovatno biti malo drugacije posto ce se morati koristiti aplikacija da bi se kontrolisao mixer.Sto se tice smart telefeona, tacno je.I apple i android se mogu koristiti.U jednom videu je i receno da recimo android tablet i ne mora du bude od skupih..Moze potpuno posluziti i najobicniji od neki $100 dolara.A vecina nas ima i laptop koji takodje moze da isto tako koristi u isto vrijeme sa tabletom.Ja imam laptop koji takodje i touchscreen, ali jos nisam ni probao da koristim jer nisam imao potrebe na mom mixeru. Sve u svemu za te pare jako dobri preamps i efekti boli glava.Od reverba, plate pa do delay.Efekti su isti u svim mixerima.

Javicu za aplikaciju sto se tice OS i kompatibilnosti.
Dodato:
Samo se ipad1 be nzoe koristiti.Alo to nema veze sa Behringerom , vec Apple vise ne podrzaje nove verzije OS za isti.

casper 19.11.2014 18:20

Da, vidim da X-air ide samo na 6.0 i novije verzije. Međutim, ja sam na iPad1 ( 5.1.1.) postavio dosta aplikacija koje zahtjevaju noviju verziju iOS-a. Kod X air-a mi to ne polazi za rukom, moguće je da moram imati spojen neki hardware iz Xair serije. Ili se jednostavno ne može iz razloga nekompatibilnosti verzije. Ma nije niti važno, testirat ću to kad dođe kod nas u trgovine i kad ga kupim. :D

mikimiki 19.11.2014 19:10

To je vise do Apple, jer ne podrzaju update za stare iPad.
Znaci Casper prelazi u digitalce. Mislim da pored ovakvih cijena nema potrebe vise uzimati analogue mixere. Tu je takodje I qsc I Mackie.Ali Behringer ima bolje efekte. Tu je i novi Presonus RM mixeri koji takodje rade samo uz touchscreen.Ali je vise para. Za mene mozda I najbolji buy jeste x32 rack koji je isti kao i x32 samo bez fadera.
Mada ono sto je nama potrebno ne treba vise od ovih x air mixera. I to je bar 10x bolje od vecine mixera koje nasi ljudi koriste.

casper 19.11.2014 19:37

Već sam ti ja neko vrijeme na digitaliji, Roland Edirol M-10DX.
To mi je sasvim dovoljno jer nastupam kao OMB ili max duo. Međutim, uvijek te kopka da ideš na novije. A i moraš negdje silnu paru potrošit koja se zaradi :D

Sviđaju mi se sve te silne mogućnosti soft mixera. Ovo je do prije 5-6 godina bila naučna fantastika
"... 100-band RTA for all channel and bus EQs..."

U stvari mi se najviše sviđa(o) QSC Mixer. Ako se on usporedi sa ovom serijom "X-air-a", mislim da je u prednosti samo po estetici.

mikimiki 19.11.2014 19:45

Taj RTA je odlicna stvar.Na svakom kanalu cim krene mikrofonija odmah pokaze gdje je i na kojoj frekvenciji. Sredis kanal za nekoliko sekundi.

Akordeonista 19.11.2014 21:46

I ne samo na kanalu vec i na sumi! Vecina je imala problem kad menja sale, pa u jednoj zvuci odlicno a u drugoj ista oprema ne zvuci tako. Uz RTA analajzer je moguce namestiti ton da u svakoj sali zvuci isto ili gotovo isto. Pokaze kojih frekvencija ima manjka a kojih viska!

velja87 19.11.2014 22:29

Ovaj XR12 me jaaaako interesuje. Mozda ga i uzemem ako je sve u praksi zaista kako pise.

mikimiki 19.11.2014 22:30

Upravo tako.

casper 20.11.2014 02:35

Citat:

Originalno postovano od Akordeonista (Post 275185)
I ne samo na kanalu vec i na sumi! Vecina je imala problem kad menja sale, pa u jednoj zvuci odlicno a u drugoj ista oprema ne zvuci tako. Uz RTA analajzer je moguce namestiti ton da u svakoj sali zvuci isto ili gotovo isto. Pokaze kojih frekvencija ima manjka a kojih viska!

Nije baš tako kao što kažeš (boldani text). RTA nije svemoguć. On može pomoći kod lošeg prostora u nekim detaljima kao što je mikrofonija, no za dobar sound je prvi preduvijet dobra akustika prostorije.

Pored toga, analiza se mora raditi s kvalitetnim mikrofonom i na pravilan način, a nakon toga je opet ljudski faktor u "igri". RTA je svakako koristan alat ali nije jedinstvno rješenje za dobar sound. ;)

mikimiki 20.11.2014 16:07

Evo jos jedan video koji pokazuje rta na x32.Isti je I na Xair mixerima.

http://youtu.be/T7IfsgRVH-I

Akordeonista 20.11.2014 19:29

Casper, naravno da je najbitnija akustika sale i ukoliko je ona losa tu se ne moze mnogo ali razlika u tonu pri istim podesavanjima ima i u "normalnim" salama. Razlike su neminovne usled razlicitog oblika sala, dimenzija, materijala koji se nalazi u njima i od kog su zidane, zatim enterijera i mnogih drugih stvari. Usled toga se desava da isto podeseno ozvucenje radi drugacije u razlicitim prostorima pa se desava da ima viska ili manjka basa, visokih ili srednjih frekvencija. To je ono sto mi najcesce na sluh korigujemo od svirke do svirke ali to je daleko jednostavnije i efikasnije uraditi RTA analajzerom i mernim mikrofonom.

I opet, naravno da si u pravu kada kazes da RTA nije jedinstveno resenje za dobar zvuk jer ono i ne postoji, uvek se svodi na "ljudski faktor" ali nije lose taj faktor svesti na minimum ukoliko je moguce jer upravo taj faktor najcesce gresi!

energy 22.11.2014 06:02

Da li neko zna gde ima da se kupi taj air tj. gde ima u evropi

mikimiki 20.12.2014 01:03

Pozdrav svima.

Kao sto sam I rekao snimio sam direktno na x32 producer efekte za vocal da se cuje kako to moze da zvuci.

Sve je snimljeno od prve I svi efekti su fabricki , nisam nista prepravljao. Namjerno sam ih malo vise pojacavao da se cuje..Isti efekti ce biti I u novim Xair mixerima. Takodje potpuno su isti efekti I u novim Midas M32 mixerima.

Ne zamjerite na mom pjevanju...hehehe Mikrofon je Sennheiser e945. EQ nisam ni dirao. Samo sam upalio highpass filter na cini mi se izmedju 150-160..Neznam za sigurno..

Pitajte ako vas sta zanima.

https://soundcloud.com/mirza-mesanovic/x32-efekti

mikimiki 27.12.2014 18:47

Pocela je isporuka novih AirX mixera. Neznam kada dolaze dole na Balkan.

Belmo 29.12.2014 13:35

Mozda nije upoznat s tim da se pristup DL Sekciji ne dobija sa odredjenim brojem postova ;)

Sent from my Alcatel OneTouch M'POP

casper 23.01.2015 11:15

Vidim da Thomann ima u ponudi Behringer X Air XR18 po cijeni od 800 €, dostupan će biti (tek) u ožujku. Treba još malo pričekati pa ćemo vidjeti reakcije ....

Međutim, konkurencija "ne spava". A&H će na NAMM-u 2015. predstaviti novi model "digitalca" nazvan Qu-Pac. Za razliku od XR18, kod Qu-Pac je postoje kontrole na samoj konzoli i preko 5" touch ekrana je moguće mixati. Postoji aplikacija i mogućnost bežićnog povezivanja ali samo za iPad.


http://youtu.be/zgiafRgv3YU

mikimiki 23.01.2015 22:57

Takodje Soundcraft ne spava.

http://youtu.be/_EX_cO1wxJs

casper 23.01.2015 23:11

Lagano i sigurno "ode analogija" u povijest ....

Malimuzicar 25.01.2015 00:27

Allen & Heath Qu-16
 
Allen & Heath Qu-16
Fenomenalan Mixer

sinisa 25.01.2015 02:27

Svakako da konkurencija ne spava ali mislim da Behringer XR serija nece imati bas neku konkurenciju racunajuci da je naprimer XR12 299 $ plus podrzava sve platforme nije ogranicen samo na Ipad kao recimo Mackie DL serija.

XR 16 je definitivno moj samo da krene posao.. :D

casper 25.01.2015 02:37

Slažem se s tobom. Behringer će najvjerojatnije biti najbolja opcija. Po mojoj procijeni bi XR12 u Europi mogao koštati 350-400 € + neki tablet. Za relativno male pare "dosta muzike". >:D<

dmmacak 03.02.2015 14:43

Moze li mi neko reci da li moze obican laptopic, sa procesorom intel atom 1,6 Gh, da radi sa bilo kojim digitalnim mixerom. Naprimer sa Berigerom

mikimiki 03.02.2015 16:58

Sa Behringerom ces moci koristiti bilo koji sistem imas.Ipad, android, windows, Linux.

nesaband 03.02.2015 17:08

@mikimiki:jel to znaci da svaki laptop koji ima Wifi moze da komunicira sa tim behringerom?Jesam te dobro razumeo?

mikimiki 03.02.2015 18:37

Nesabend, koliko mi je poznato ne mora ni da ima wifi. Moci ce i preko network kabla. ..Provjericu kad stignem.Na poslu sam..

casper 03.02.2015 19:03

X air Behringer mixeri imaju tri modaliteta spajanja na vanjske uređaje. Putem Etherneta, LAN-a ili Wi-Fi.
To znači da je moguća bežična kontrola (WiFi) i potpuni mix sa nekog tableta (koji je u dometu veze) bez obzira na operativni sustav (iOS, Android ili PC/Mac/Linux).
Enthernet protokol se može koristiti unutar nekog većeg objekta koji ima postavljenu mrežu. Stadion recimo ili neki objekt s više dvorana.
Preko LAN-a je praktički moguće da kontrola mixa ide iz drugog grada ili kontinenta. :D

dmmacak 03.02.2015 19:32

Znaci ako je malo slabiji procesor ipak ce raditi bez problema?

casper 04.02.2015 02:07

Mislim da posao mogu odraditi i uređaji sa slabijim perfomansama. Ograničenje je jedino verzija operativnog sustava.
Aplikacija X AIR se može instalirati na iOS 6.0 što uključuje iPad druge generacije. Kod androida je minimum 4.0 pa na više. Upravo sam je testirao na nekom svom kršu od tableta (Android) i X AIR radi bez ikakvih problema. Sučelje je logično složeno, komande lijepo reagiraju i ako će se tako ponašati kada se upogoni s boxom, mislim da su napravili dobar posao.
Ako povučem paralelu mog tableta s nekim win sustavom, čini mi se da će biti dovoljan neki stari Pentium 4. :D

Naravno, treba to još probati u praksi. S nestrpljenjem očekujem da se pojave prvi modeli u dučanima Europe.

nesaband 04.02.2015 02:48

Ja sam sad instalirao aplikaciju na nekom mom drndavom androidu.mnogo mi je sitno pa se nisam bas dobro snasao da potrazim gde se FX edituje,ne snalazim se bas najbolje ali aplikacija radi bez problema e sad kako se uparuje i ostalo ,to nemam pojma.~X(
Dodato:
Trazio sam i aplikaciju na oficijelnoj stranici za WIN 7 ali koliko ja vidim za sad tako nesto ne postoji.Ima samo za Android i Ipad.

casper 04.02.2015 16:34

Da, izgleda da još nema programa X AIR EDIT koji je namjenjen za PC/Mac/Linux.
Do efekata dolaziš iz Main View prozora tako da pritisneš FX koji se nalazi u gornjoj traci. Otvara se Effect Rack prozor i ako zadržiš prst u području gdje piše Hall Reverb dobivaš izbor efekata. Kada odabereš jednoga, on zamjenjuje mjesto ovog Hall Reverba. Sada kratko dotakneš isto područje i možeš raditi edit efekta.

Koliko sam primjetio, postoji nešto drugačije sučelje između iPad i Android sistema. Sviđa mi se to što se može podešavati osnovi prikaz ekrana po vlastitoj želji. Pa se tako može odrediti broj kanala i to na što će isti djelovati (CH, Rtn, FXSnd, Bus, LR ...) Veoma praktično za one s manjom dijagonalom tableta.

S obzirom da nije spojen na box, tj. nema hardwarea, izgleda se ne mogu editirati sve stavke. Uspio sam memorirati Scenes ali u njima ne pamti postavke efekta po kanalu, niti volumene. Aplikacija ima vrlo mali broj preseta ali to nije problem jer se svako vlastito podešavanje može pohraniti. Isto tako se može napraviti i Copy/paste po svim parametrima. Recimo, kada na prvi kanal postavimo mikrofon sa svim podešavanjima (EQ, FX, COMP, GATE, PAN...), jednostavno te postavke kopiramo na drugi kanal gdje će isto biti mikrofon. I onda ih po potrebi mijenjamo.

Iako je aplikacija logična, šteta da ne postoje neke upute.

nesaband 05.02.2015 00:14

Probao sam po tvojim uputstvima i usao u FX,malo sam jos eksperimentisao.Sve to lepo radi i na ovom mom relativno slabom android telefonu.

Ali....poucen skorasnjim losim iskustvom dok se ne pojavi u prodaji i dok se to sve lepo ne testira u prodavnici,nema kupovine.Necu da se zalecem.;)

casper 05.02.2015 00:33

Naravno, tek kada se napravi pravi test u živo, onda se kupuje.
Ja ne sumnjam u kvalitetu proizvoda, ili preciznije, kakav će se dobiti sound na zvučnicima. Mislim da je box kao i soft kontrola izrađen na visokoj razini.

Po mom mišljenju jedino još treba provjeriti stabilnost aplikacije. Sve prednosti padaju u vodu ako je software nestabilan tijekom rada i nedaj Bože da se aplikacija sruši u sred pjesme. Nadam se da je i Behringer ovoga svjestan i da neće napraviti propust u tom pogledu.

mikimiki 18.02.2015 14:40

Izgleda da konacno Xair mixeri dolaze u prodavnice.

http://youtu.be/EbwAZ_ooQMY

nesaband 18.02.2015 16:20

Odakle ti takva informacija.Iz ovog snimka koji si postavio se to ne vidi.Ovo je samo jedna od prezentacija ovog Air miksera.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org