YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Vodite li racuna o higijeni klavijature? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3792)

banex 04.03.2008 17:17

Vodite li racuna o higijeni klavijature?
 
Posle svirke klavijature su pune prasine da ne pricam o satoru pa jos kad krene kolo klavijatura se ne vidi od prasine.Ja koristim Mer Glass da ocistim svog korga pa800.Napisite i vi mozda imate neko bolje sredstvo.

kuki 04.03.2008 17:23

Znate OK je to,ja cistim tako sto predjem prvo sa vlaznim peskirom,a posle toga jos jednom sa suvim.Yamahu PSR-1100 imam 4 godine i non-stop je odrzavam"spolja"uvek je glancam i nikad mi nije palo napamet da je otvaram,medjutim otvorijo sam je pre jedno 2-3 nedelje i nedaj ti boze koliko prasine je bilo unutra,bilo je i malo paucine,zamislite cak se i jedna isusena muva nasla unutra! haha...
Sad je ociscena klavijatura i iznutra i spolja!;)

Alix 04.03.2008 17:24

Pljuni i obriši---Seljačka metoda...Inače zanimljiva tema...Ja svoje instrumente čistim možda 1 na dva mjeseca...Uzmem onu špricu za čišćenje stakla,poprskam i čistom krpom obrišem...Inače bi trebo polako da rasravim tritona pa da mu par tipkica zamjenim,već su slabo počele da hvataju kontakt...

branoy 04.03.2008 17:54

ja ostavim preko noci da se slegne prasina i sutra samo s cetkom ocistim sve pospada, jer ako bih je odmah sa krpom posle svirke samo bih je razmeljao pa onda vise posla... a tako par puta u mesecu generalno sa magicnom krpom malo vlaznom i to je to....

DjoleBn 04.03.2008 17:59

Otprilike poslije svakog drugog vikenda, uzmem vlaznu magicnu krpu, i fino ocistim od prasine, a da znate, kad ocistim klavijaturu, sledeci vikend nema baksisa, cim je drzim prljavu, stalno nekih para bude :D :D :D

zillavi 04.03.2008 18:34

Ma ne cistim ga nikako tacno me sramota kako izgleda, moracu ga danas ocistiti!!!

Millan 04.03.2008 18:41

Eeee, gresite svi, odma' da vam kazem!:D
Klavijaturu prvo treba usisati od prasine, pa tek onda sa vlaznom krpom. Lakse, bolje, a i ne grebe se klavijatura sa krupnijim cesticama prasine. Nikako nije dobro brisati prasnjavu klavijaturu sa suvom krpom, tek tada se grebe...:|

marco 04.03.2008 18:45

Ubedljivo najbolje sredstvo za skidanje fleka sa klavijatura i ciscenje je AXEL SGRASSO (mislim da se ovako pise) Ima ga skoro u svim prodavnicama. Providna je boca, a tecnost je zuta. Ne nagriza plastiku, ja licno koristim za psr 9000.

banex 04.03.2008 19:08

To za usisivac se podrazumeva.Prvo usisivac ima na kirbiju onaj nastavak od konjske dlake.Sve se to fino usisa pa onda neko sredstvo.

neconix 04.03.2008 21:05

Citat:

kad ocistim klavijaturu, sledeci vikend nema baksisa, cim je drzim prljavu, stalno nekih para bude
E to si u pravu!:D


Trenutno vrijeme na Forumu 20:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org