YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Dobri ljudi pomozite KORG PA50 mrtav (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2940)

DAGI 26.11.2007 14:27

Dobri ljudi pomozite KORG PA50 mrtav
 
Korg pa50 mrtav ,nacisto .Ma ni da malo otvori oci i pokaze volju za zivotom .Sta bi moglo biti i dali je skupo da se popravi..... Imam svirku 8/12 i moram ga srediti do tada .Nemam garanciju jer sam ga kupio privatno.Dali je neko imao sikustva s ovim problemom

bravo9 26.11.2007 14:33

Probaj da nije adapter pokvaren

DAGI 26.11.2007 14:56

nije sve je u redu

DAGI 26.11.2007 14:57

Sve je u redu sa adapterom

marco 26.11.2007 15:04

Ako si u mogucnosti idi kod ovog coveka. Nebojsa Cupic , 063/264-730

kreso 26.11.2007 15:11

U globalu gledano, ovakove situacije kad se pojave radi se 99 % o kvaru na napajanju.
Ako ti njega uključiš, a on ne upali uopće nit signalni LED (on/off) nit daje svijetlo na ekranu, tada je garant otišlo napajanje. e sad, da li je ispravljać u komi, ne znam. Provjeri. Uzmi voltmetar i provjeri mu dolaznu i izlaznu struju. Ako iz ispravljača dobivaš 12 V (nisam 100 % siguran koji ga napon pokreće) tada vidi da nije konektor na kojeg uključuješ tj kaćiš utičnicu ispravljača u "hladnom" spoju. Ako je i on OK, tada provjeri da li dobiva napon na matičnu ploću. No to je već viša matematika i bolje je da sam ne otaraš poklopac, jer bi kasnije mogo još gorče plakat.
Najbolje je da se obratiš nekome od servisera. Ovdje kod nas na siteu vrhunski ti je majstor i sigurno će to riješiti bez problema kolega MikiKg. Miki je iz Kragujevca. Čak radi prerade da Pa50 pretvara u Pa80 za male pare (cca. dvjestotinjak €).
Javi mu se na private ili ako hočeš potražit ću ti ja broj telefona pa popričaj s čovjekom u vezi popravka.
Ako si iz HR, javi mi se na private pa ću te uputiti kod 2-3 jako dobra a jeftina servisera KORG-a. A za BiH će ti se sigurno javiti odavde već jarani, pošto ih ne poznam dobro.

DAGI 26.11.2007 15:22

Tesko nalazim se u Svedskoj a inace sam iz Hrvatske.Iz Slavonskog Broda .Nista moracu malo se raspitati sta bi moglo biti

kreso 26.11.2007 15:28

E moj prijatelju, da si doma rješili bi to u roku 24 sata. Ovako šipak. Neznam ti niti jednog majstora u Švedskoj. Ali daj se ipak obrati Mikiju iz Kragujevca (po meni je največi maher za KORG Pa na balkanu). Ovdje mu je Nick mikikg pa mu pošalji private post ili ga nazovi

tel:063-7070299 ,034-338800 ,034-212869
e-mail:mikikg2@yahoo.com

Miki će ti sigurno pomoči ili te barem savjetovati što da uradiš

HUZO 26.11.2007 15:52

upali ga i cackaj po jacku od napajanja,mozda ti se odlemilo unutra pa gubi spoj,naravno ako si se prije toga uvjerio da je adapter ispravan!u krajnjem slucaju otvori ga i pogledaj dali ima kakav osigurac ili tako nesto a ako primjetis da je nesto izgorilo onda se mozes je*at!ali dam se kladit da ti se jack od napajanja odlemio,tj izgubio kontakt!to je bolest svih sintova.

DAGI 26.11.2007 17:18

Ljudi Proradio je sint ali je nastao drugi problem,sad kad ga upalim pocne ucitavati i onda stane na pola puta kad treba da prebaci da se moze svirati.Sve nestane i samo ekran svjetli ,nema cifri ni slova nista.Sta cu sad majko jaooooooo


Trenutno vrijeme na Forumu 11:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org