YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Presonus 24.4.2 Ai VS Allen&Heat Qu-24 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26720)

maricm 06.02.2014 22:54

Presonus 24.4.2 Ai VS Allen&Heat Qu-24
 
Bend planira da uzima presonus 24.4.2 ali sad sam vidio da izlazi i allen&heat Qu-24
Nama je potrebno 24 kanala.

Ima li ikakvih informacija kakva ce biti u poredjenju sa presonusom

Koje su prednosti i mane jedne i druge?

Sta bi bilo bolje da uzmemo?

Pozdrav
Dodato:
Pa zar niko nista


Sent from my iPhone using Tapatalk

maricm 24.02.2014 09:00

Presonus 24.4.2 Ai VS Allen&Heat Qu-24
 
Neznam kako uradit da se opet vidi tema na pocetnoj stranici, jer je ocito zaboravljena


Poslato sa mog iPhone-a
koristeci Tapatalk

sale_band 24.02.2014 09:28

Za QU izgleda niko nije zainteresovan jer sam i ja postavljao temu za QU16 i nista...
Nisam imao priliku da probam, ali mislim da je QU odlicna mikseta, sto ne znaci da presonus nije, ali, mene instikt vuce prema QU i vec kujem planove za nabavku jedne od 16 kanala...

maricm 24.02.2014 09:31

Nekako bi volio da cujem misljenja prije nego je uzmemo, jer sad presonus svak koristi pa se o njemu sve zna.


Poslato sa mog iPhone-a
koristeci Tapatalk

sale_band 24.02.2014 09:31

Izgleda da se ovde vise polemise o mobilnim telefonima i kojekakvim setovima :)

maricm 24.02.2014 09:32

Slazem se. Hehe


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

sale_band 24.02.2014 09:33

Isao sam skoro u jednu radnju sa namerom da vidim Qu ali je nisu imali

maricm 24.02.2014 09:35

Mene nista puno ne interesuje,samo kakva je funkcionalnost u zivoj svirci i kakvi su ulazi


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

mikimiki 09.03.2014 20:21

Takodje sam zainteresovan za qu16/24.Citam po stranim forumima da je izuzetno laka za raditi uzivo.Mnogo lakse nego recimo x32.Takodje da bolje zvuci od ostale konkurencije.Ovo samo prenosim sta na stranim forumima govore ljudi koji imaju i ostale mixere poput x32 ili SL.Takodje dobre review ima i Soundcraft SI Expresion.Ali koji su poredili recimo QU i Expression svi kazu da su recimo effecti daleko bolji u QU.

Uglavnom ja isto cekam da dodje u neku prodavnicu pa da testiram.

tranzit 10.03.2014 04:02

Svi ti mikseri koje si nabrojao, pripadaju u sustini, potpuno istoj kvalitativnoj klasi, tako da neku posebnu razliku u uporednom A/B testu (naravno sa istom periferijom), ces vrlo tesko cuti. Mikseri koji imaju vrlo slicna predpojacala, EQ-e, dinamicke toolove i centralne efekte. Nijedan od njih se ne moze pohvaliti nekim izuzetnim kvalitetom, jednostavno mikseri koji ce odraditi pristojno svoj posao i kraj price. Za neku visu kvalitativnu klasu se mora odvojiti bar dvostuko, ako ne i trostruko vise novca. Tu nema mnogo filozofije, pitanje je samo da li je nekome bas potrebna ta visa, odnosno visoka klasa, to jest, da ne bude uzaludnog bacanja novca. Treba obavezno imati na umu i periferiju koja ce se upotrijebiti sa tim mikserom (pojacala snage, zvucne kutije, aktivne zvucne kutije itd...) jer sta vrijedi i najkvalitatniji mikser, na primjer na bazi najskupljih VST efekata (PCM Lexicon, Fabfilter Pack, Sonnox Oxford Pack itd...) ako to sve nema kuda da izidje, to jest mora da izidje recimo, na trecerazredne zvucne kutije. O ovome svakako treba uvijek razmisljati.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org