YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Koji stalak? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27140)

aleksamat 16.05.2014 12:47

Koji stalak?
 
Pozdrav ljudi, imam dve klavijature:
Yamaha PSR S700 i Korg X5D, medjutim imam jedan x stalak, najobicniji quiklok...
Interesuje me sta mislite da li je bolje da uzmem jedan stalak rolandov koji bi imao dodatak za 2 klavijature ili da za ovaj stalak nabavim taj dotatak(ako to ima) za 2 klavijature ili da uzmem jos jedan x stalak pa da klavijature budu postavljene u G i da tako na njima sviram? :)

Pozdrav i hvala unapred!

al bundy 16.05.2014 15:08

Izvini aleksa,jesi ti ikad ikog vidio da svira?na svadbi...diskoteci...kafani..bilo gdje?

acakasper 16.05.2014 15:13

ako mene pitas najprakticniji je spider pro.

aleksamat 16.05.2014 18:24

I video i svirao. Ne moramo da se vredjamo, ja sam pitao za savet sta je najbolje. Meni je licno najbolje dva razlicita stalka u cirilicnom g obliku, ali pitam vas ljude sta vi mislite, ovde ima dosta iskusnijih od mene, zato i pitam. Ako vec ne mozes lepo da mi odgovaris nemoj da me vredjas bespotrebno, molim te...

al bundy 16.05.2014 20:24

Ma nema u pitanju vrijedjanja,to si ti nesto pogresno interpretiro ;)
Nego ako si vec i vidio i sviro,mislim nemoze ti niko rec sta ti je bolje,to znas valjda sam.
Ili rolandov za 2 klavijature...ili dodatak za quicklock a 2 klavijature,isto ti dodje.
To je ko da ja pitam, ljudi imam 2 lustera jedan zuti i svijetlo zuti?koji da okacim?..ili da kupim neki malo drukcije zuti :)

velja87 16.05.2014 20:43

Imas dodatak za X stalak. Ja sam uzeo stagg-ov. On je oko 15 eura. Imas ga u dve varijante, da ti gornja klava stoji pravo ili pod malim uglom iskosena. Ja sam uzeo ovaj iskoseni. Stvar je uklusa i navike, ali ja X stalak nemenjam. :)
evo ti slika kako on izgleda
Highslide JS

beronjan 16.05.2014 22:42

Ja bih se uvek odlučio za jedan stalak za dve klavijature nego dva stalka, posebno za svaku... lakše je za nositi, manje ti mesta treba da se namestiš, praktičnije je :) Stvar ukusa, ja lično koristim V-Stand, i on mi se pokazao kao najbolja varijanta. Imaš tu i Spidera koji je nekako postao standard kod nas, imaš Proel, Apex itd. Ako već imaš taj X stalak, pogledaj dodatke za njega i to je to, bar bi ja tako uradio :)
Pozdrav

aleksamat 19.05.2014 11:28

Hvala puno na odgovorima! :)
Videcu da kupim dodatak samo za stalak ovaj koji imam!

Hvala jos jednom!

smuchac 23.05.2015 17:22

Ajde da ne otvaram novu temu. Sve se mislim da uzmem bolji stalak od ovog "X" stalka koji imam. Dvoumim se između Spider pro i Athletic KB-1. Uvjet je da oba imaju mogućnost postavljanja mikrofona i da danas/sutra može doć druga klavijatura iako u skorije vrijeme ne namjeravam imat dvije na svirci,možda čak ni nikad.... Ova oba to imaju i oni su mi ušli u uži izbor. Znam da je Spider vjerojatno bolji pa je i skuplji a ja sam na knap s novcima totalno pa me zanima je li Spider puno bolji jer i ovaj Athletic KB-1 mi se ne čini loš a na sličnu je šemu. Za 50-ak € razlike se ne bih htio za*ebat previše. Spider je 225€ a Athletic 168€, barem kod nas... Ima li ko taj Athletic KB-1 možda da kaže koju i o njemu? Pretpostavljam da ćete svi bit na strani K&M-a jer sam i ja al eto... :">

NordX 23.05.2015 17:31

Taj KB je previse nizak stalak za dve klavijature,ako si ti visok bice ti problem.
Imao sam taj stalak,samo se nije zvao tako vec Ultimate.

Spider je ubedljivo najbolji stalak ikad napravljen,zato mu je cena ista od kada je izasao. Bolje sacekaj jos tih 50eura skupi i zavrsio si posao. :)

I nije tacno da pucaju nozice kod Spidera,pucaju al' onda kad frajeri stavljaju noge i odmaraju noge na donjem delu :)


Trenutno vrijeme na Forumu 03:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org