YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Savet u vezi Pa4x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29766)

srdjan motif 03.11.2016 20:41

Savet u vezi Pa4x
 
Pozdrav drugari treba mi savet u vezi ove klavijature. ovako do skoro sam svirao na Pa900 i planiram da kupim Pa4x medjutim ja sam na Pa900 sredio set maksimalno terce solo boje bukvalno sve sto mi treba i da napomenem Terce sam uradio po User skalama. pitanje je dal ce Pa4 povuci taj set kako sam ga sredio na Pa900. posto kod mene u komsiluku pricaju kako Pa4 ne cita etove od predhodnika nego ima svoj format koji cita i to je to kazu da moram da pravim sve ispocetka. Hvala Unapred Izvinjavam se ako je ovakva tema vec postavljena ja je nisam nasao pozzz

al bundy 03.11.2016 20:54

Pozdrav
Istu muku mucim ko i ti,ali radit isto ko na pa900 100 % nece.
Ako vec sa pa3 prebacis moraces opet stvari doradjivat,nivelisat...itd.
Jedino dolo boje i terce bi trebsle radit..eventualno i tu mozda da moras radit na efektima i nivelisanjem boja..itd.
To da cita neki drugi format...to prvi put cujem.inace cita od predhodnika,alu ucitaj i vozi...mislim da nece moc.

srdjan motif 03.11.2016 21:13

Citat:

Originalno postovano od al bundy (Post 292873)
Pozdrav
Istu muku mucim ko i ti,ali radit isto ko na pa900 100 % nece.
Ako vec sa pa3 prebacis moraces opet stvari doradjivat,nivelisat...itd.
Jedino dolo boje i terce bi trebsle radit..eventualno i tu mozda da moras radit na efektima i nivelisanjem boja..itd.
To da cita neki drugi format...to prvi put cujem.inace cita od predhodnika,alu ucitaj i vozi...mislim da nece moc.

Problem mi je sto sam prodao Pa900 i sad ne znam bas kako sta sve stoji. znaci nece povuci terce iz user skala problem mi je sto imam svirke i necu moci sve na vreme da sredim sutra bi trebao da je kupim i uvece odoh na svirku to mi je problem necu moci veceras da spavam

al bundy 03.11.2016 21:19

Nisam suguran,ja ga jos nisam dovuko.ali znam da necebisto radit.
Ja imam pa600.neznam kakav je raspored na pa900 i pa4 zbog performaci.koliko stranica ima.. ali performance ces morat ( jednu po jednu) ucitavat...damo ako su stranice performanci isti na pa900 i 4i onda mozes komplet perf ucitat.
Terce bi trebale radit tacno...za efektevi jacinu nisam siguran.
...ti se pravo uvalio u *ovna :)
Dodato:
Cim stignes da provjeris,javi mi..da unam sta sve mene ceka...

gagan 03.11.2016 21:33

Tako je to kad sa jedne klav , predjes na drugu ..... j sam isto na,ebo kada sam s psr 1500 preso na tyros 2 . moro sam dobro da zagrejem stolicu i mnogo sati da provdem da bi je sredio za svirku ........ al za koliko love sviramo i kome sve .... vracam se na psr 1500 , i dodam jednog tr-a i pici ...... set mi je sredjen

al bundy 03.11.2016 21:48

A da...zaboravi ovo... Vex i Milan su vec pisali na tu temu,neznam sad tacno gdje, ali sa pa3 nije sve radilo na pa4.mislim treba se opet jacina nivelisat...efekti sredit itd.

srdjan motif 03.11.2016 22:00

Citat:

Originalno postovano od al bundy (Post 292876)
Nisam suguran,ja ga jos nisam dovuko.ali znam da necebisto radit.
Ja imam pa600.neznam kakav je raspored na pa900 i pa4 zbog performaci.koliko stranica ima.. ali performance ces morat ( jednu po jednu) ucitavat...damo ako su stranice performanci isti na pa900 i 4i onda mozes komplet perf ucitat.
Terce bi trebale radit tacno...za efektevi jacinu nisam siguran.
...ti se pravo uvalio u *ovna :)
Dodato:
Cim stignes da provjeris,javi mi..da unam sta sve mene ceka...

Na Pa3x mi povuklo sve kako treba jer sam namestio sve na User 1 I user 2 kad sam bio pozajmio od druga pa600 isto je sve radilo bez greske sve sa efektima. tako bilo i na Pa3x sve radilo perfektno, sad me malo moj komsiluk da izvinete J...e sa tim kao ne radi ovo pa ono pa ovako onako. ne znam.

casper 03.11.2016 22:06

U ovoj temi imaš mnogo odgovora na tvoja pitanja.
Što se tiče efekta, ovo je pitanje, a onda odgovor na njega.

al bundy 03.11.2016 22:11

Da casper,hvala.upravo to.
Srdjan,mozda ipak imas srece.ako se ne varam i pa 900 ima 2 efekta??
Mozda i nemoras puno cackat.
Kada stize 4ka??

srdjan motif 03.11.2016 22:45

Sutra je kupujem, ko zna sta ce biti sutra na svirci. :(


Trenutno vrijeme na Forumu 23:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org