YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Vesti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Novi zakon za nas muzičare - rasprava (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30277)

VUNIMRAV 05.08.2017 01:08

@nikadvisekorg Pa dragi kolega,ti u stvari nemaš balge veze o ovoj materiji!!!!
Licenca je dokument koji tebi daje za pravo da se baviš sa određenim poslom:zubar,lekar,advokat...pa lepo i muzičar, a da bi lekar,advokat,muzičar....dobio tu licencu-dozvolu, on kao prvo mora da "nešto" zna o tom poslu,a posle toga da bude član;lekarske komore,advokatske komore, i na kraju ovo što nas zanima "udruženje muzičara".
E to je po zakonu i pravilu,a sad što se to ne primenjuje,to je drugi par opanaka,mene nije lično ni briga za to,ali to ne znači da ti treba da napišeš kako sam ja i svi koji to imaju budale!!!Ajdeee Boga ti?

nikadvisekorg 05.08.2017 01:25

Stojim iza toga što sam rekao jer ovo što se u Srbiji dobije učlanjenjem u neko muzičko SINDIKALNO udruženje je obična članska karta. A to što su neko ina od toga finansijske koristi pa to zove licencom to je već sruga priča. Veruj mi da sam već imao okršaj sa inspekcijom i da oni pokušavaju da hvataju na neznanje i brzinu kao parking servis sa doplatnim kartama....

Pa ko se zajebe zajebo se.
A šta da rade ljudi koji imaju diplomu završene muzičke škole u kojoj piše da su osposobljeni za muzičkog izvođača, zar to nije merodavnije od papira koji neko izda samo zato što ti je uzeo pare?
Pitajte bilo kog advokata ili nekog ko radi u administraciji ili knjigovodstvu, članstvo u sindikatu nije obavezujuće. Ćao.
Dajte mi zakon iz Srbije da vidim gde piše da izvođač mora da ima licencu?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

splendid 05.08.2017 21:46

Aj sad da pitam kako se dobija licenca iz neke oblasti...šta znači licenca....koji su uslovi da bi neko imao licencu....?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Alen P 05.08.2017 22:01

Nema uvjeta osim daj paru. 😃

nikadvisekorg 05.08.2017 23:15

Na ovim papirima koji vi nazivate licencama nigde ne vidim ni reč licenca.... već članstvo.... u sindikatu muzičara.
Da se ponovim, članstvo u bilo kom sindikatu nije obavezujuće za bilo koju profesiju. Tačka.
A kad se u zakonu definiše malo bolje šta je to licenca možda je izvadim.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7f51438092.jpg
Sent from my SM-J500F using Tapatalk

megane 06.08.2017 13:32

pa dragi kolega vunimrav, slušaj mi ti hoćemo dobro, slušaj Caspera, i nikadavisekorga. Licenca je to da ti znaš da sviraš, pjevaš, i to, To je neki plus za one ko te angažuju (hotel, kafič, mladoženja) , to je njima neka garancija da ti znaš da sviraš. A drugo što je licenca je da neko udruženje i uzme pare ako si član, Ha ha. Pitaj ti njih kako su oni te pare potrošili. Možeš i ti na osnivaš neko udruženje i da potražiš članove da ti plate članarinu i daješ jim neki pečat bezvezni i potpis. Ako ti na svirku dođe inspektor od poreske uprave, i ti mu pokažeš dozvolu, on će se ti nasmejati, i kazniti. Znači. Licenca je dobro baš ako je već imaš, a da platiš od svirke porez, moraš da imaš ugovor o radu, ili autorski ugovor, mada ja mislim da je to ugovor o radu. ali ako mnogo sviraš bolje da imaš muzićku firmu, u to idu i studio, usluge ozvučenja i svirke i još sve što je vezano na muziku. To ti je to. Zašto u tvojoj zemlji ne pitaš poreske stručnjake? Ili pitaj na poreskoj upravi kod tebe. Bar ćeš znati kako to ide. A ti možeš da riskiraš i raditi dalje na crno ili kako kažu siva ekonomija.

ffb 06.08.2017 13:41

Mogu oni donositi zakone, paragrafe... ali mi smo strucnjaci za izmisljanje " tople vode" haha.
Poznati hit" Nemoze nam nitko nista" ili po Zagorski" Kaj nam pak morejo"

VUNIMRAV 06.08.2017 22:20

1 Privitaka
@megane-ja nemam pojma šta ti hoćeš!?Pa ja sam prevalio pedesetu,a imam osećaj da mi držiš predavanje,a imam i nešto škole pa me baš čudi,da ne kažem nervira,
Hvala na pomoći,takvoj!!Ja sam rekao da posedujem licencu ili na srpskom jeziku uverenje da mogu obaljati smuzčku delatnost.
Da li je to dobro ili loše ili trea ili ne treba to je druga priča.ja imam uverene a ne potvrdu o članstvu nekog sindikata!!!!!
Ja zbilja ne znam u čemu je problem da se to shvati!!!???

VUNIMRAV 06.08.2017 22:21

slika
 
1 Privitaka
i još jedna slika

VUNIMRAV 06.08.2017 22:26

Šta tu ima nejasno?
Ne pričamo o porezu,to je nešto drugo.
Da je pravna država na delu kao što nije,niko ne bi mogao da obavlja posao bez ovog uverenja i onda dolazi normalno na kraju porez,a da bi dobio ovakvo uverenje,morao sam se prijaviti u udruženje muzičara Zenit SU.Ni lovac ne može da ide u lov ako nije član nekog lovačkog udruženja.
Opet kažem da li je to dobro ili ne,to je nešto drugo,o tome bi se dalo pričati.


Trenutno vrijeme na Forumu 17:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org