YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland GW8-E Terce (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9759)

Boban010 17.06.2009 15:21

Roland GW8-E Terce
 
Na Rolandu GW8-E je moguce napraviti terce ali sa izvesnim ogranicenjima o kojima cu kasnije govoriti.Ovakav nacin pravljenja terci se moze primeniti i kod Rolanda E50 i uopste kod svih klavijatura koje imaju potreban efekat i mogucnost memorisanja skala!Evo prvo poslusajte kako zvuchi!!
<object width="353" height="132"><embed src="http://www.goear.com/files/external.swf?file=9be561f" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" quality="high" width="353" height="132"></embed></object>

grandia 17.06.2009 15:34

boki! jel da opet pisem da si ti legenda il ne moram?

ma pisat cu svaki put ... ti si legenda buraz!

bem ti moj ford .. umesto da kupujem gw8 ja trosim pare na delove da popravim moj krs od auta ... ebiga ...

pozdrav!

milanceshow 17.06.2009 15:34

Koji efekat?

Boban010 17.06.2009 15:43

Objasnjenje
 
4 Privitaka
Prvo da se izvinim sto sam u jednom od postova naveo da nije moguce napraviti terce na GW8 a ovo neka sluzi kao naravoucenije pre svega meni a i drugima da ne iznose lako sud o nekoj klavijaturi.
Da bi na GW8 koristili terce potrebno je postaviti efekte na nacin o kome sam ranije govorio ali da ponovim.Multi efekat koristite za recimo ekvilajzer,echancer ili slicno dok na chorusu postvljate delay a reverb ostaje reverb.Ovom prilikom multiefekat na Uper delu klavijature iskljucite.Vazno:da bi ste koristili ovakvu postavku efekata potrebno je da ritmove napravite tako da imaju sto manje efekata na instrumentima da vam ne bi ostajali "repovi"kako neko rece!

Boban010 17.06.2009 15:55

Nastavak
 
2 Privitaka
Najvazniji efekat koji se koristi za pravljenje terci je multiefekat Pitch Shifter koji je potrebno podesiti na odgovarajuci nacin.Recimo za gornju tercu: Coarse +3 semi a Fine +50 cent.Ovo sa finim stimovanjem je najvaznije jer kao sto znate key scale kod GW8 idu samo u okviru +\-63 sto nije dovoljno da bi ste pravilno postavili terce.Ovaj efekat Pitch shifter postoji i kod Rolanda E50 i kod njega postoje tri memorije za memorisanje postavki skala sto znaci da je moguce memorisati tri terce.Inache ovaj multi efekat postavite na boju koja svira tercu a to je u ovom slucaju Lower dok na Uper iskljucite multiefekat.Kasnije jednostavnim pritiskom na dual taster iskljucite boju koja svira tercu i po potrebi je ukljucujete.

zeljko 17.06.2009 15:56

Lijepo bobane super sviras ,mene interesuje kako ubacujes one trube ako sam dobro procjenio da je truba u toku dok sviras solo,bas me to interesuje posto bih volio znati da pravim i ja tako na svom aranzeru da ubacujem tako nesto u ritam,pa me zanima dali si ti to sam ubacivao ili je to vec tako u ritmu orginalno hvala

Boban010 17.06.2009 16:06

Pretpostavljam da mislis na bras koji se cuje na pocetku prelaza i on je sastavni deo ritma i u pitanju je ritam od G70 mislim da se zove Biguine ili tako nesto a ja sam ga malo "uredio".

Vule 17.06.2009 16:14

@ zeljko

Kolega se ubi pišući o tercama a ti ga pitaš za trubu...daj da ispoštujemo temu malo...hvala

makso68 17.06.2009 16:21

Vidim ja da tebe dugo nema,a znao sam da nešto novo smišljaš.Svaka čast ,majstore.Srdačno te pozdravljam i želim svako dobro.
P.S.Neki dan je jedan kolega nazvao GW 8 igračkom,a ti si dokazao da ni igračke nisu igračke.

Boban010 17.06.2009 16:26

Nastavak
 
1 Privitaka
Hvala rolandinjos,sto se tice podesavanja scala koje mozete videti na zadnjoj slici koju sam postavio da dam malo objasnjenje.Znaci potrebno je pritisnuti taster Key scale i u novootvorenom meniju podesiti uz pomoc strelica i value reglera prekidache to jest swicheve(SW) na sledeci nacin.Lower ON,Uper OFF,Style OFF.Posle toga podesavate za svaki ton posebno visinu zvuka u zavisnosti od skale koju pravite.Tonove koje ne treba rastimovati za odredjenu lestvicu potrebno je nastimovati jer su postavkom efekta Pitch shifter i oni rastimovani za +50 te da bi oni zvucali kako treba potrebno je za njih postaviti vrednost -50.Ponovo cu postaviti sliku da bi imali uvid o cemu se radi!


Trenutno vrijeme na Forumu 01:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org