YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa3x Songbook povlacenje ritmova (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31214)

sinisa 08.02.2019 21:28

Korg pa3x Songbook povlacenje ritmova
 
Naprimer u songbook snimim postavku doredjenog ritma,tonalitet pref. itd.. i sve to extra radi bez problema dok jedan dan ne odlucim da promenim podesavanja na ritmovima.

Problem sledec:
Ako izmenim postavke ritma u user naprimer promenim set bubnja u songbook mi i dalje poziva taj ritam sa starim postavkama.
Dali je moguce da ih songbook povlaci sa izmenama koje su naknadno uradjene ,a da se ne mora ponovo memorisati u songbook?

Tomy 08.02.2019 22:59

songbook ima svoje postavke od ritma. Sve promene za songbook se memorišu u songbook.
Dodato:
ako hoćeš da koristiš postavke od ritma, moraš da ga i pozoveš iz user ili preset banke ritma a ne songbook-a.

sinisa 09.02.2019 00:26

Prosto receno moram memorisati songbook opet sve ispocetka,pesmu po pesmu...:mad:
Samo da roland izbaci nesto ozbiljnije sa semplerom,korg me vise nece videti.. =))

Tomy 09.02.2019 00:45

Roland nema ništa u planu do daljnjeg..

korg4play 09.02.2019 19:31

Zbog toga ja ne koristim songbook osim nekoliko pjesama zbog tekstova, jer je uvijek treba praviti neke popravke i ritmu ili u performanse ...
Da se moze memorisati tekst u user style, songbook uopšte ne bih upotrebljavao.
Songbook bi trebao imati i tree pad mode , da bi mogao vise pjesama ili ritmova udruziti u jedan, jer ko svira mnogo miksova pjesama je sa songbookom to stvarno neprakticki
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od korg4play (Post 305748)
Zbog toga ja ne koristim songbook osim nekoliko pjesama zbog tekstova, jer je uvijek treba praviti neke popravke i ritmu ili u performanse ...
Da se moze memorisati tekst u user style, songbook uopšte ne bih upotrebljavao.
Songbook bi trebao imati i tree pad mode , da bi mogao vise pjesama ili ritmova udruziti u jedan, jer ko svira mnogo miksova pjesama je sa songbookom to stvarno neprakticki

i naravno opcija da je ritam iz user style u songbooku uvijek kakav je u user stylu

sinisa 09.02.2019 20:44

Zato uradis par lista sa miksevima pesama i samo ides next song i sve ti je tu ,ritam,boja,vokalist,tekst,tonalitet.. Nista jednostavnije,a sve ptitiskom najedan taster. Ja za next koristim assignable switch 1.

Kod rolanda e80 je bila prednost samo to sto u songbook nije memorisao promene na ritmu vec ga pozivao onakvog kakav je u user.

ffb 09.02.2019 22:07

@ kolege, trosite energiju, vrijeme, zivce na stvari koje se mogu uraditi drugacije.Odvojite textove od aranzera. Onda je svejedno koji model svirate, koje ritmove ste promjenili sa drugim semplovima itd.Postoje razne besplatne aplikacije ili za android ili za iPad.

accordst 11.02.2019 13:44

Ta opcija u songbook-u je napravljena tako iz razloga da se koristeći jedan ritam za više pjesama u songbook-u ne mora u svakoj pjesmi u songbook-u da bude isti set bubnja,ista bas git itd.
Da bi promjenio u songbook-u to što tebi treba je slijedeće,da pozoveš spjesmu iz songbook-a,zatim odeš na ritam koji ona koristi i pozoveš ga tako da ti povuče parametre koje si promjenio,zatim odeš u songbook edit 1,staviš kvačicu na write-current resource i pri tom pripazi da u songbook edit 2 zapišeš tempo i transpose koji su ti prethodno bili memorisani u songbooku za tu pjesmu i dole na dnu upišeš na write da ti ponovo zapamti nove postavke.



Meni cijela procedura za 1 pjesnu traje 20-30sec,znači za 1h odradoš cca 100-120 pjesama,ako imaš puno toga svaki dan po 1h odvojiš za to i eto...

ffb 11.02.2019 15:16

Kada se promjeni model ( kupi novi ili slicno) opet sve iz pocetka.

sinisa 11.02.2019 15:21

@accordst znam ja celu proceduru i nije problem kad imas 100-200 pesama problem je kad imas blizu 1000.. :D Ali kao sto i rece svaki da po 200 i nije problem,samo sam mislio da mozad postoji opcija za povlecenje ritmova bez prepravke songbook-a.
Dodato:
@ffb nisi bas sto posto u pravu. Ja sam kompletan set ucitao sa pa2x u pa3x kao i songbook,naravno bez globala. u samom startu sve je radilo za nekih 30% cistije,odnosno boije nego na pa2x. Sad sam uradio neke male izmene na ritmovima i samo treba da ih povezem sa listom.

ffb 11.02.2019 15:54

Ma sve ok, ali jednog dana opet promjena synta, semplova itd itd u sto onda hehe?

sinisa 12.02.2019 01:55

Pa onda ispocetak,sav ulozeni trud se isiplati. Ja sam prosle godine presao sa rolanda na korga i morao sve od nule. Nisam naso ni jedan set za koji bi rekao e to je to hocu tako da mi zvuci aranzer... Nema nista dok ne sedes i sredis po svome. Ako hoces da se izdvojis od ostali ,da ne zvucis ko 99% posto ostalih koji koriste korg aranzere nema ti druge. :D

baltik79 02.06.2019 17:16

Evo i ja sam poceo sa koristenjem Songboka...pa imam pitanje jedno...
Radi se o Korg Pa4 ali mislim da je slicno kao i na proslim PA sintovima otprilike. Imam na SONGBOOK sve ritmove podesene kako treba. Iz SONGBOOK ih prebacim u SET LIST i poredam kako treba. Ugasim i upalim sint i izgube se skoro svi iz SET LIST ali ih i dalje imam na SONGBOOK. Kako sacuvati SET LIST da mi ostane nakon restarta sinta? Za sada sam kopirao SONGBOOK na hard disk pa ucitam svaki put.

accordst 04.06.2019 16:28

Evo ovako kolega Siniša,mislim da sam sada shvatio šta te muči,bar se nadam:)Znači npr. promjenio si sempl bas gitare ,a prethodno si taj ritam koristio u 50 pjesama u songbook-u i sada ti se ne da ponovo za svaku pjesmu posebno u songbooku memorirati tu promjenu.
Otiđeš u recording dotičnog ritma,a zatim preko tastera MENU otiđi na Style Element Track Control i tu promjeni boju bas git. i stavi koji želiš.S padajućeg izbornika ako odbereš Style Element=All preomjenist ćeš je u svim varijacijama,filovima itd.Spremiš ritam kao takav.Iziđeš iz recordinga i neka ti stoji uključena "kvačica" na "Original style sound".Ako si prije toga sve pjesme u songbook-u memorirao s kvačicom sada će ti kad pozoveš te pjesme iz songbook-a pozivati sa novom bas git. koju si promjenio kako sam prethodno opisao bez da išta popravljaš.Ja iz tog razloga uvjek u songbook prije spremanja provjerim da mi je" kvačica" oznčena.Nekad nakon nekog vremena npr. shvatim da mi je neki od ACC preglasan pa da ne moram za svaku pjesmu u songbooku koja je vezana na taj ritam ponovo ispravljati volumen od tog kanala odem u REC i smanjim expression na prethodno opisan način i onda mi bude u svim pjesmama u songbook-u smanjen(naravno,koje su vezane na taj ritam)


baltik79 04.06.2019 16:38

Hvala na pomoci. Meni je bio problem sto nakog svakog restarta sinta izgubim ritmove u SET LIST. U sustini treba samo kliknuti na WRITE u donjen desnom uglu dok si u SET LIST i na taj nacin se u stvari memorise zadnja promjena na sintu i ostaje i pri sljedecem palenju sinta. Procitao sam tvoj tekst i naucio jos ponesto. Jos jednom hvala druze 🍻.

accordst 04.06.2019 16:43

songbook
 
Za kolegu baltika79,pokušat ću odgovoriti.
Ja još koristim pa3x,pa pretpostavljam da je ono što se na pa4x zove SET list kod pa3x je custom list.Kada kod pa3x poredam pjesme u custom list onako kako mi to odgovara potrebno je da se memoriraju tj. upamte ,a to znači da pritisneš"write" i nakon toga imaš opciju Rename/Overwrite ili New list pa odbereš šta želiš i to je to.Pretpostavljam da bi trebalo tako i na pa4x uz uvjet da SET list na pa4x predstavlja isto što i Custom list na pa3x.
Dodato:
Ovo su koraci:

1.Izabereš ritam na kojem radiš
2.Pritisneš RECORDING pa OK(imaj u vidu da si nakon toga u prvoj varijaciji

3.Pritisni MENU
4.Pritisni-Style Element Track Controls(prvi red treća kućica)
5.U prvom redu idi na ikonu npr. bas gitare klik na nju i izaberi drugu koju želiš
6. Pritisni EXIT

7.Sad idi na padajući izbornik(gornji desni kut)
8.S njega izaberi -"copy sounds"
9.Ako želiš da ti ta bas git svira u svim varijacijama,fillovima itd. nek ti ostane"All" u protivnom s padajućeg gdje se nalazi ALL izaberi ono šta želiš
10. Pritisni OK,a zatim Yes
11.Pritisni EXIT(vraća te u RECORDING)
12.S padajućeg izabereš Write Style potvrdiš sa OK
To bi bilo to

Samo izgleda na prvu puno koraka al u praksi to je 10sec.
NAPOMENA:Drugi način

Nakon koraka 3.MENU može se izabrati VAR 2 (ili bilo šta drugo ,samo je pritisneš kao u živoj svirci) i obrati pažnju da se u prvom redu (crvene boje) mijenja tj. pokazuje u kojoj si varijaciji ili fill-u itd. Samo promjeniš boju klikom na ikonicu instrumenta koji želiš.To nam omogućava da u različitim varijacijama imamo na istoj traci različite zvukove i expression tj. jačinu također mjenjamo na isti način ako želimo.Da bi se u svirci mjenjale boje po trakama kako sam prethodno objasnio potrebno je da bude uključena (tačkica ili kvačica kako god je nazivamo) uz Original Style Sounds kod ritma.
Dodato:
Nije za tebe baltik:-O Siniša pitao al neka vide i ostali koga zanima...tome i služi forum

baltik79 05.06.2019 20:34

Za ACCORDA...
pod brojem 4 na PA4 je procedura ovakva:
4. Pritisni- Element Trk Controls(prvi red prva kućica).


Trenutno vrijeme na Forumu 13:47

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org