YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Sum na BEHRINGER X32-problem sa vokal tercu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30461)

jtodorov 25.11.2017 22:22

Sum na BEHRINGER X32-problem sa vokal tercu
 
3 Privitaka
Postovane kolege,
Povezao sam klavijaturu TYROS 5 sa mixer BEHRINGER X32 na sledeci nacin:
- MAIN OUT L na klavijaturu sa 13 kanal u mikser
- MAIN OUT R na klavijaturu sa 14 kanal u mikser
- SUB 1 na klavijaturu sa 15 kanal u mikser
- SUB 2 na klavijaturu sa 16 kanal u mikser
- MIC input na klavijaturu sa AUX OUT 1 na klavijaturu

Ovo radim da bi dobio terce na vokalu na svaki mikrofon koji je ukljucen.
Na slike koje sam poslao vidi se da imam ukljuceni mikrofon u kanal 4 na mikseru koji radi odlicno bez sumova kada iskljucim kanale 15 i 16 na mikseru, ali kada ih ukljucim onda krene konstanti sum u pozadini.
Vidi se na slike da je kanal 15 nastelovan na panorami da radi kao levi, a kanal 16 nastelovan da radi kao desni kanal. Takodje, kada iskljucim dugme LR (koje na sliku je u boji sto znaci da je ukljuceno) tada nema sumova ali nema ni terce na vokalu.

Moram da napomenem da sam probao i sa balansirane i sa nebalansirane kablove spojiti mikser sa klavijaturu, ali opet javlja se taj isti sum u pozadini.

Da li neko zna kako da ovo resim?

Jovance

casper 25.11.2017 22:41

Više stvari nije jasno.
1. Kako si na Tyros5 postavio OUTPUT-a?
2. Kuda je rutan ovaj Bus 1, sa mikrofona?
3. Čemu služe ovi Bus-ovi 13, 14, 15, 16, na 4 mic kanalu tj, kuda su oni rutani?

Na osnovu napisanog, mogu predpostaviti da vocalist nisi niti uspio dobio van, a da šum nastaje jer si napravio pogrešan ruting.
Ovo spajanje nije neka nauka ali po ovome što si ti objasnio i kako si napisao, očito je da ne razumiješ osnove. Takvim nasumičnim spajanjem možeš i skuriti nešto od ove (skupe) tehnike.

jtodorov 25.11.2017 23:04

1 Privitaka
Kako si brz druze. Svaka cast.
BUS 1 je MixBUS1, ako popustim taj potenciometar dobijam terce, ako je spusten onda nemam terce na vokalu.
Na BUS 13 imam efekat hall, na BUS 14 imam efekat ECHO, na BUS 15 imam efekat DEESER, i na BUS 16 imam efekat DEESER.
Sada si me naveo razmisljati da ustvari efekte na BUS 15 i BUS16 cine problem, zato sto na 15 i 16 kanal se vraca signal iz klavijaturu.

Inace, vidi na slici i MIC SETING na TYROS-u.

Veliko HVALA

jtodorov 25.11.2017 23:25

3 Privitaka
Sada sam probao sve varijante i nista mi nije uspelo. Probao sam iskljuciti efekte ali opet imam sum. Probao sam promeniti mikrofon i stavio sam drugi mikrofon na drugi kanal u mikseru ali opet javlja se taj sum u pozadini.
Pomalo se izgubi sum, al opet postoji ako nastimam EQ na kanale 15 i 16 u kojih se vraca signal u miksetu.

Saljem slike da se vidi kakav je ROUTING na OUTPUT 1 i na AUX 1, kao i na BUS MASTER 1.

Stvarno nemam ideju u cemu je problem

casper 25.11.2017 23:49

Citat:

Sada si me naveo razmisljati da ustvari efekte na BUS 15 i BUS16 cine problem, zato sto na 15 i 16 kanal se vraca signal iz klavijaturu.
Koliko vidim, na tim kanalima nemaš aktivne efekte.
15 i 16 kanal služe da signal vokala iz klaviajture dođe do mixera, a ne da se vraća u klaviajturu, kao pišeš.
Zato pogledaj kako si postavio OUTPUTE na Tyros 5, to nije ona slika koju si postavio već pronađi postavku pod MIXING CONSOLE, predzadnji tab mislim.

jtodorov 26.11.2017 00:02

1 Privitaka
Ovo je postavka na TYROS u MIXING CONSOLE. Ja mislim da je ova postavka u redu i da nije problem tu.

jtodorov 26.11.2017 00:22

Jos nesto sam primetio, a to je da sum traje 2-3 minuta i onda nestane 5 sekundi pa se opet pojavi.
Ovo mi daje za pravo da razmisljam da je problem u mikseru, al ne znam sta da uradim

casper 26.11.2017 00:27

Da, to je OK. (slika outputa)
Ne bih rekao da je problem u mixeru.

Probaj ovaj DCA na 15 i 16 kanalu staviti na 1 iako to ne bi smjelo biti važno. Da su na Tyros52 balansirani izlazi, onda bi i taj fakror eliminirali. Ovako ostaje za nagađati. Jer, spominješ da se šum pojavi, pa da u nekom trenutku nestane, tako daq bi moglo biti i to.
Probaj još malo experimentirati, malo smanji Bus send1 na 4 kanalu, provjeri gdje je gain na Tyros5 i da ne ide u peak, pokušaj s kraćim kablovima od mixa do klavijature ...
I naravno, stišaj Bus send1 na svim kanalima osim na 4 gdje je mikrofon.
I pada mi na pamet još jedna ideja, potpuno stišaj efekt na Tyros za vocalist da vidiš da on ne radi smetnje. Mislim i na master i vocal eff na Tyros.

@mikimiki ima taj mixer, možda će on pomoći.

jtodorov 26.11.2017 00:45

Sve sam probao od to sto si naveo, al nista nije pomoglo.
U svakom slucaju VELIKO HVALA sto mi zelis pomoci

casper 26.11.2017 01:01

Drago mi je kada pomognem. Na žalost, sada je ostalo samo na pokušaju.
Još jedno pitanje, u kojoj je poziciji potenciometar na Tyros5 za mikrofon?
Vidim da je EQ za njega u vrlo nelogičnom položaju, 36, 100 i 500 Hz na -12?


Trenutno vrijeme na Forumu 15:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org