YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   pomoc oko motifa xf (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25470)

Kore 10.06.2013 19:33

pomoc oko motifa xf
 
pozdrav drage kolege,hteo bih da zamolim oko saveta za xf...vec skoro dve godine imam kronosa pa sam mislio da promenim klavijaturu da uzmem xf,pa bih voleo da mi pomognete posto se nikada nisam susreo sa xf,dali je pametno zamenuti ili da zadrzim kronosa... hvala unapred

tranzit 10.06.2013 19:57

Sumnjam da ces ovim putem donijeti ispravnu odluku. Procitaces vjerovatno, tonu komentara i razna navijanja, hvaljenja i pljuvanja, uglavnom bez osnova i argumenata i opet neces biti "pametniji" nego sto si sada. Bilo bi najbolje da sam testiras Motif XF i da ocijenis da li ti vise odgovara nego Kronos. Vrlo mali broj ljudi ovdje ima jedan ili drugi instrument a vrlo tesko, do nikako, da ima neko ko radi sa oba modela, da bi ti prenio direktna iskustva i poredjenje. Oba instrumenta, bez sumnje, pripadaju najvisoj klasi u domenu hardver worksatationa a koji od njih bi tebi vise odgovarao, to jedino ti mozes da ocijenis.

zekicejn 10.06.2013 23:51

Neces pogresiti kako god da odlucis. Ja sam veliki fan Motifa ali ga nemam sticajem okolnosti, imao sam davno MO6, i znam tacno sta volim kod Yamahe, a imam Kronosa. Zavisi mnogo od toga za cega ces i koristiti spravu. Ako je Live u pitanju mislim da tu prednjaci Kronos zbog set lista i uopste organizacije te klavijature. Sa druge strane Flash na Motifu je skroz dobra stvar ali ono gde Yamaha stvarno blista su akusticni instrumenti koji su po meni fantasticni. Ja sam licno hteo da kupim Motifa, i posle mnogo guglanja uzeo Kronosa iz razloga sto ipak mislim da vise pruza za ulozeni novac, jer je XF prefarbani XS sa duplo vise rom zvukova Flash memorijom i dugmetom za tap tempo, mozda jos koja sitnica ali to je u principu to. A Kronos je Oasis u Live pakovanju.
Ako nisi fan igranja sa raznim sintezama i trazis najbolji Rompler definitivno najbolji sint je Motif XF.

Kore 11.06.2013 00:09

pa najvise sviram bas i kontru,a vecina mi kaze da je motif za to najbolji...a ja se plasim dali ne pogresim ako zamenim kronosa za xf :(

tranzit 11.06.2013 01:17

U tom slucaju nemas nikakve potrebe da mijenjas Kronosa. Imaj na umu njegov prilicno veliki Sample RAM (u odnosu na ostale hardver workstatione). Ostani tu gdje si, neces pogrijesiti, Motif XF tu nece nista vise moci da ti pruzi, naprotiv !!!

zekicejn 11.06.2013 09:45

Da ne govorimo o tome sto je fabricki bas na Kronosu po meni jako dobar. Uz malo dotezanja ti semplovi i ne trebaju.

perica001 06.12.2013 22:14

Dali motif Xf cita format semplova iz XS. tj. format XOA?

mikimiki 06.12.2013 23:06

Postoji takodje i verzija Motifa MOXF.Ima isti rom kao i Motif xf.Takodje moze se instalirati i flash memorija u koju mozes ubacivati setove od XF.

korg_man 09.03.2015 13:54

XF čita XOA file. Također čita i podatke od ES, MO itd itd. Sve što ima veze sa Motif serijom.

MOXF je samo varijante XF-a i ne može čitati direkt semplove od XF-a.

dmmacak 09.03.2015 22:02

A dali moze Moxf da cita semplove od XS?


Trenutno vrijeme na Forumu 20:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org