YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Koji mikrofonski preamp (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27643)

siny 28.10.2014 21:49

Koji mikrofonski preamp
 
Drage kolege,
posjedujem u svom tzv.mini studiju Presonus 1818 VSL kao audio kartu,Adam ax7 monitore i Rode NT2 mikrofon.od softwera posjedujem cubase 5 i studio one 2 ,kao i pluginove tipa celomony melodyne editor,altiverb6,izotope nectar,lexicon mx300 itd.

koji bi mi preamp preporucli za mikrofon Rode NT2 ?

posto koristim interni mixer od cubase dali bi se dobilo na kvalitetu zvuka kada bi koristio digitalni mixer npr yamaha 01v96i spojivsi ga preko ADAT sa presonis 1818 zvucnom.

Unaprijed zahvalan i izvnjavam se ako je tema vec bila ili postavljena na pogresno mjesto

mikimiki 28.10.2014 22:21

Pa bolji ti je preamp u presonus 1818.Isti su kao u studio live.

sale_band 29.10.2014 07:40

Imas 1818VSL a koristis cubase mixer?

Ti izgleda i neznas kako mocnu spravu imas
Dodato:
I, da, @mikimiki je u pravu

Akordeonista 11.11.2014 13:34

Sale, on koristi mikser Cubase-a zato sto snima u njemu. Koliko sam razumeo Siny-ja, njega prvenstveno interesuje za snimanja i studijski rad a ne za Live!

Siny, postavlja se pitanje kakve su ti potrebe - da li je u pitanju visekanalno snimanje (ukoliko snimas ziv bubanj na pr.) ili je dovoljan jedan kvalitetan kanal? Pretpostavljam da je dovoljan jedan kanal jer imas jedan mikrofon a i za snimanje zivog bubnja je pre svega potrebna akusticki sredjena prostorija!
Koji ces preamp koristiti zavisi koliko si spreman da ulozis novca jer postoje razlicite kategorije (cenovne i kvalitativne)!
U zavisnosti od finansija ja bih pogledao: Avalon VT-737SP, Rupert Neve Designs Portico 5017, Universal Audio Solo 610, Universal Audio 710 Twin-Finity, FMR Audio RNP 8380, Golden Age Project PreQ-73... ima ih jos dosta ali i ovi pokrivaju cenovni spektar obicnog smrtnika! :)

Obzirom da razmisljas o kupovini miksete 01v96i pretpostavljam da novca ima dovoljno i da bi mogao da zamenis mikrofon. Rode K2 je lampaski mikrofon, veoma je dobar i preporucujem ti da uzmes njega umesto Nt2.

Takodje, da sam na tvom mestu ja bih razmislio o boljem audio interfejsu. Pogledaj neku od RME karti jer ces tu odmah cuti razliku u zvuku! Recimo, BabyFace je ekstra dobra karta a da nije preskupa. Ima dva mikrofonska ulaza a moguce je prosiriti je putem ADAT-a do 10 ulaza!

Uz RME audio kartu, Rode K2 i neki solidan preamp bi mogao da pravis snimke visokog kvaliteta! Jos ako ti je prostor akusticki sredjen...


sudbina 12.07.2016 17:32

Pozz
Ja imam taj Rode K2 u studiju, kartu Steinberg UR 824 i Voice Master Pro(chanel strip).Od visoko budzetnih preampa i compresora na Rode K2 najbolje paše Avalon VST -737 sp.A od jeftinijih dobro radi Golden Age Project PreQ-73.Meni dobro radi na i na Voice Master Pro, al ukusi su različiti.;)


Trenutno vrijeme na Forumu 13:51

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org