YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland E-A7-Predlozi za poboljsanje sistema (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29218)

Morison 26.02.2016 10:07

Roland E-A7-Predlozi za poboljsanje sistema
 
Pozdrav svim forumasima.
U ovoj temi bih zamolio vlasnike E-A7 da se aktivno ukljuce u popravljanje operativnog sistema aranzera E-A7. Sve primecene greske ili nedostatke na E-A7, kao i realne nove mogucnosti predlozite u ovoj temi a mi (Roland Tim Srbija) cemo pokusati da uticemo da se ti predlozi cuju tamo gde treba.
Molio bih forumase da se ovde ne komentarise puno, da tema bude cista, sa samo predlozima i eventualno komentarima na predloge u konstruktivnom smislu, kako bi tema bila efektna.
Hvala!

tihi05 26.02.2016 10:52

Zapisivanje postavke tokom sviranja.(dok styl radi)

Zakljucavanje lower trake.

Pritiskom value + i - zajedno da resetira na 0 .

Sortiranje stylova u user banci po abecedi- bar unutar banke.

Pretraga UPG pomocu pretrazivaca.

Tomy 26.02.2016 15:24

Ne pamti zadnju poziciju odabranog ritma ili songa u user banku.

Pretraga boja pomoću pretraživača.

Nedostaje fill rit. on/of funkcija na ans. switch-ovima.

Nedostaje naziv multisampla ili sampla unutar tone editora...

tihi05 27.02.2016 04:23

Evo kako si sredjujem klavijaturu veceras na svirci mi je najvise nedostajao pretrazivac stylova ! Dok ce toga biti vise jos ce vise nedostajati pretrazivac. Krenu naruđbe a meni razbacane pjesme tj stylovi po folderima.

Teomida 28.02.2016 18:31

Bilo bi dobro za nas koji ne sviramo samo aranžer da se uradi varujanta na fazon manual bas. Da može da se svira ručno bas na svim bojama. I da se srede bas kontre aktuelne koje se sviraju na ostalim klavijaturama sa slajdovima itd.

Послато са Lenovo K920 уз помоћ Тапатока

tihi05 29.02.2016 09:07

Manual bas bi se rijesio zakljucavanjem lover trake.

Boban010 05.03.2016 14:19

Broj performansi u listi povecati makar na 200,samo 100 je malo,narocito za one koji rade sa namenskim ritmovima.
Dodato:
Ozbiljna zamerka Style composeru,kad zelim da odaberem varijaciju,intro ili fill koju cu da uredjujem moram da vrtim potenciometar,lakse i jednostavnije je da samo pritisnemo zeljeni taster.Na GW8 je tako,ne vidim razloga zasto bi ovde bilo drugacije!
Dodato:
Zelimo poseban MFX za svaki upper i mogucnost da chorus promenimo u pravi delay sa opcijama za fino podesavanje istog(brzina ponavljanja itd)!

mklavijatura 07.03.2016 00:10

Od pre nekoliko dana sam i ja vlasnik jednog E-A7, i prezadovoljan sam, ali ima nekih sitnica koje su mi zasmetale. Nisam siguran da li su sve od ovih zamerki zapravo problemi, ili je nešto i do mene, pa sam hteo da ovo postavim u temi o E-A7 ali pošto je zaključana, može i odmah ovde, pa neka me neko ispravi ako sam nešto prevideo.
1. Što se tiče makup tools-a, lepo bi bilo da se promene odraze na style composer. Video sam da se nešto može sa opcijom freeze data, ali onda jačine instrumenta u style composer-u nisu kako treba.
2. Takođe u makeup tools-u, u micro edit-u, mislim da bi bilo pametno da reaguje na dirke na klavijaturi (kao što je to na GW-8), recimo pri promeni jednog tona, da ne moramo da okrećemo value potentiometar, već jednostavno pritisnemo odgovarajuću dirku.
3. Ne znam da li postoji mogućnost da taster numeric bude aktivan u različitim menijima (u tone edit, UDK edit, makeup tools-u), prosto zbog brzine rada.
4. Što se tiče chorus-a, mislim da delay koji može da se izabere nije iskoristljiv (bar ne za naše uslove), ili ja to ne umem da podesim kako valja :D Ako je to stvarno tako, onda se tu troši MFX za svaki instrument za koji treba delay, što je, po meni, neprakrično.
5. Možda je moj subjekativni osećaj, ili stvar vežbe, ali mislim da bi bilo dobro da postoji neka manje osetljiva varijanta od key touch low, prvenstveno zbog harmonika i sličnih instrumenta.
6. Boje/ritam se nekad pojačaju na kratko pri promeni ritma ili performansi.
7. Nisam uspeo da napravim terce sa distorzijama, jer ih klavijatura vidi kao jedan instrument, iako su na 2 uppera. Ovo bi bilo korisno možda ako se radi "power chord" na jednoj dirci, ali bi lepo bilo da postoji opcija da ih klavijatura vidi kao 2 odvojene boje, da bi mogle da se rade terce sa distorzijama.

Morison 07.03.2016 09:38

Hvala svima, vrlo korisne informacije!
Molim i ostale korisnike EA7 da se ukljuce u temu.

Boban010 07.03.2016 22:43

U style composeru,ako su u glavnoj drum traci upisane informacije za bubanj koji EA7 nema,skoro je nemoguce promeniti ga,ni uz pomoc Makeup toolsa,ni upisivanjem parametara PCG ni uz pomoc Global change funkcije.U makeup ce na mesto imena stajati samo crtice ---- pa ce i edit istog biti nemoguc.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org