YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Yamaha Tyros 5 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26096)

Dell 17.10.2013 12:16

Narodnjak, u pravu si 100%, ali ae ti objasni nasim "umjetnicima" sta je vst...

Milan$ 17.10.2013 13:02

da objasni vst i moze nekako,al de der objasni ti pijanima u kafani,da iz tog lap topa vuces softverske instrumente,dok ti on mrtav nasljuskan visi oko vrata i trazi da mu vratis pare,jer konta da ti u stvari iz kompa pustas matrice a ne sviras...a jos i vuci taj komp sa sobom na svaku svirku...da su to kulturica svirke, gde ljudi uzivaju u muzici i veceri,i niko te ne spopada,pa u redu i vst i sve,ali za ove indijance u kafani i roland U20 je mnogo...pozz

Narodnjak300 17.10.2013 13:49

Dell druze slazem se sa tobom i mnogi ce se isto sloziti da kod vecine nasih ljudi je velika neupucenost u vst-je i softversku tehnologiju. Ne zelim da vredjam nikog ali tuzno je da zbog neznanja ce neko dati velike pare i kao sto je rekao kolega rolandx vidjacemo te skupocene instrumente na pinku bez napojnog kabla u pozadini.

S druge strane sve sto kaze kolega Milan$ je tacno i to je druga strana medalje, s tim sto sam ja hteo samo da izvucem iz konteksta jednu vrlo bitnu stvar a to je : Das 4000-5000 evra za najnoviji tyros ili kronos a nemas opciju da instaliras softver, dok za 300 evra kupis mobilni i mozes da instaliras softverske aplikacije. Dakle ko je ovde lud?, zasto dozvoljavamo da velike korporacije manipulisu nama? (ok mi smo malo trziste i marginalci...) Sta oni nama nude toliko dobro sto je vredno 5000 evra? Ne zaboravite da je to stampana ploca koja se u fabrici izradi za 5 minuta. Materijal utrosen za izradu iste je verovatno 15 puta manji nego cena gotovog proizvoda. Na kraju kad sve to upakuju u lepo oblikovano kuciste cena poraste i to je ok ali gde je funkcionalnost? Izgleda da ljudi kupuju klavijature zbog prestiza a ne zbog funkcionalnosti. Pa najtuznija star bude kad nas covek kupi taj tysor 5 pa ubaci set sto je svirao na tyros 4. Na kraju mu je opet sve isto.

Sta ce mi touch screan ako nemam dobre dirke?, sta ce mi najnovije semplovan klavir sa 16 velocity layer-a kad u zadnjih 20 godina sve klavijature imaju manje-vise dobar zvuk klavira. Sta ce mi vocalist kad ni ne pevam? Zasto moram da ga kupim na silu uvaljenog uz klavijaturu? :-??

casper 17.10.2013 14:46

Zakoni tržišta su jasni, dok god se određeni proizvod dobro prodaje, cijena neće padati. Yamaha je na modelima Tyros dokazala da ima dobar proizvod koji ima kupca. Ne vidim razloga zašto bi spuštali cijenu?

Ako gledamo iz ugla isplativosti, niti jedan top model nije vrijedan para koje za njega damo. Svirka se može odraditi i na mnogo lošijem instrumentu. Ali kakav je to muzičar koji štedi na instrumentu, a svaki vikend s njim ide zaraditi novac?

Kada kupujem instrument želim prije svega uživati u njegovim mogućnostima i soundu, nakon toga želim da se što prije isplati uloženo, i na kraju, kao i svi muzičari, volim se malo pohvaliti konkurenciji. Što je u tome loše? :p

Neću ulaziti u polemiku jer znam da će biti reakcija na ovo što sam napisao.

VUNIMRAV 17.10.2013 14:56

Pa ne bi trebalo biti polemike,nema razloga,ja se apsolutno slazem sa tvojim rezonovanjem u zadnjem postu i verovatno mnogi drugi clanovi.Ko ima pare taj ce kupiti a ko nema neka gleda i slusa i tacka.Pa meni je i T3 bila preskupa,jedva nakupih za nju a kamoli za 4 ili 5,i veliko je pitanje sta je danas uopste skupo a sta jeftino!?Nelogicnosti na sve strane!!!!

casper 24.10.2013 12:29

1 Privitaka
Ovo bi trebala biti slika novog modela. Večeras će biti zvanična prezentacija pa ćemo i potvrditi da li će stvarno ovako izgledati novi model. Moram priznati da me izgled (pomalo) razočarao jer nema bitnih razlika u odnosu na ostale Tyrose. I k tome je u srebrnoj boji. :-L

Nadam se da je "ispod haube" napravljen ozbiljniji posao. B-)

beronjan 24.10.2013 12:45

Ljubičanstveni Tyros B-)

casper 24.10.2013 21:08

1 Privitaka
Dobar izraz. I kao slučajno je moj i tvoj avatar u istom tonu :D

Postojala su neka nagađanja da je postavljena slika u postu iznad fake. Sada je sigurno da je to pravi izgled T5. Evo original slike (bijeli krugovi na njoj su maknuta lica ljudi) i pored "velkog brata" se u pozadini vidi i "kraća" verzija Tyrosa5.
Očekujemo uskoro neki demo video, specifikacije .... bla bla bla.

casper 02.11.2013 00:05

3 Privitaka
Evo friških slika.

tranzit 02.11.2013 01:02

Dakle zaista nece nista ozbiljno novo da ubace. Taman kao da se inate sa kupcima. Dokle ce to da ide sa tim serpama tako ? To postaje polako ali sigurno, veliki bezobrazluk. U svim drugim domenima elektronskih muzickih instrumenata se ubacuje poneka znacajnija inovacija (recimo Korg Kronos, gdje se ipak napravio malo veci pomak), samo kod aranzera se presipa iz supljeg u prazno. Mozda bih razumio da nece da mijenjaju sintezu iz korijena ali bar neki novi interasntni kontroler i neki dodatak u strukturi sound editora... cak ni to. Izgleda da imaju povecu zalihu komponenata od predhodnih modela, pa gledaju da je iskoriste pod novim imenom. Njih jednostavno treba bojkotirati, drugo ne pomaze, kad ih mlatnes po dzepu onda se probude.


Trenutno vrijeme na Forumu 09:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org