YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Korg Kronos2 pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30860)

Dell 03.07.2018 09:19

Korg Kronos2 pitanja
 
Nakon šokova sa Roland Fantomom G7 i popravaka koji me i nisu baš jeftino stajali i opet nesređenog problema, odlučio sam kupiti Kronos2 i to novog. Naravno, sada neće doživiti ni milimetar transporta bez kofera.
Evo otvaram ovu temu da postavim poneko pitanje, a moje iskustvo otvaranja ovakvih tema je do sada odlično, jer sam iste teme otvarao i za Tyros3 i za Fantoma i mnogi su poslije mene pitali dosta stvari, a stručnjaci dali prave odgovore, tako da smo stekli solidnu bazu znanja do sada za te klavijature :)
Za sada imam samo jedno pitanje. Počeo sam slagati set liste, jer nema nikakve šanse da mogu da se naviknem na bilo kakvo numeričko biranje (navikao na registracije na Tyrosu i naročito na 16x16 favorite na Fantomu) i kada na praznom mjestu na set listi nemate ništa, tu se inicijalno nalazi program na kojem je German Grand, na kojem ima nekih efekata i s njima baš odlično zvuči.
Međutim, kad pokušam napraviti combi sa tim klavirom, on ne zvuči ni približno tako. Combi hoću napravit, da bih još ispod klavira dodao i neki lijep pad, ali kad na initial combi kojem je sve "na nuli" dodam taj isti klavir, on ne zvuči kao na tim praznim mjestima na set listama. U čemu je fora? Kako dobiti isto to na combi-u?

Alix 03.07.2018 13:35

Kako si ga kupio bolje ti je da ga prodaš jer ne vrjedi svojih para... Napatićeš se oko njega a ne vrjedi svojih novaca nit će kad vrjediti... Sačekaj da ga budeš koristio duži period... Ja sam poslije 2 godine odusto od njega i ne dam ni minute vremena za editovanje...

romario 03.07.2018 13:41

Jos na tritonima si imao mogucnost kopiranja efekata iz programa u combi mod.
Provjeri to.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Dell 03.07.2018 13:50

Alix, pisat ću ti u onoj tamo temi o tome što pišeš. Romario, hvala, jel ima neki link gdje se piše o tome?

romario 04.07.2018 23:51

Mogu reci za triton.
Kad editiras efekte u gornjem meniju desno nudi se copy efekt.
Jednostvano.
Vjerujem da i ostali novi korgovi imaju ovu jednostavnu funkciju.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Dell 05.07.2018 10:44

Uspio sam, hvala ti.
Identično je i na Kronosu uz neke minimalne varijacije. Dakle, u combi modu se označi kanal na kojem je program sa kojeg se žele kopirat efekti. Onda odabrati MTX i u gornjem meniju označiti Copy MTX from program i onda isto ponoviti i sa IFX i obavezno sa Karma.

grabovac037 06.08.2018 12:31

Pozz ljudi kako da na individul izlazima fodelim efekte
Dodato:
Ovo postao privatni forum ili

Dell 22.01.2019 10:08

Evo jedno pitanje. Kupio sam Juzisound, a MIDI out mi ide iz Kronosa. Ako neko pita zašto mi pored Kronos 2 i Tyros 3 treba, jednostavno umjesto da kažem da neka sprava bolje zvuči, volim na svirci imat više tipova zvuka :)
Elem, moje pitanje je kako da sa Kronosa šaljem komande iz pitch bender-a u Juzisound?


Trenutno vrijeme na Forumu 03:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org