YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kurzweil (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Kurzweil Pc3a8 ekvilajzer (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31003)

Matija1991 16.10.2018 20:27

Kurzweil Pc3a8 ekvilajzer
 
Poštovanje. Novi sam i na forumu a i na Kurzweilu pa me zanima može li mala pomoć vezano za ekvilajzer. Našao sam master eq i jednopojasni eq u algoritmu, ali to mi nije baš od neke koristi. Dali postoji kakav detaljniji eq kao na kronosu recimo (low mid hi) . Sint mi se sviđa tvornički ali jednostavno nemogu ga koristiti bez ekvilajzera a ta jedna frekvencija koju sam našao mi je malo. Moramo napomenuti da sam pročitao manual i pretražio internet ali nisam nigdje naišao na konkretan odgovor, ili možda i ima u manualu ali pod nekim drukčijim nazivima na koje nisam navikao pošto sam dugogodišnji korisnik korga.

beronjan 16.10.2018 23:10

Ima u kurzweilu petopojasni ekvilajzer, nalazi se u efektima. Dodaj novi blok u FX chain i nadji 5-BendEQ. A u masteru mora biti 3 BEND, ili 4 BEND EQ, koliko ja znam

Ima na YouTube playlista, zove se Kurzweil Tutorials, a ima i na Kurzweil sajtu pod PC3A, klikni na VIDEO i tamo imas tutoriale pa mozes da pregledas, ima bas i o efektima dosta toga

Ako ne uspes da se snadjes, javi pa cu ti pisati detaljno :)

Pozdrav

Matija1991 17.10.2018 15:21

Hmmm.... Nisam uspio naći... Ajde molim te ako nije problem da korak po korak objasniš...

beronjan 17.10.2018 16:55

OK, ovako... Ako ti treba Master EQ, pritisni EFFECTS, MASTER, označi EQ i pritisni EDIT. Sada ti se otvara stranica gde imaš BASS I TREBLE i tu se podešava frekvencija i gain za njih. Ispod ekrana stoje PARA1, PARA2, PARA3, i na tim stranicama se nalaze MID1, MID2 i MID3 (middle), i tu podešavaš frekvenciju i gain za srednje.

Ako želiš da podešavaš EQ za program ili setup, onda uradi sledeće: izaberi program koja ti treba, idi na stranicu PROGFX, označi efekat koji je namešten po defaultu i pritisni EDIT. Sada ti se otvara stranica na kojoj možeš da podešavaš efekte i sačuvaš ih takve. Da bi ubacio novi blok za EQ, pritiskaj desnu strelicu dok ti se ne pojavi novi blok. Kada se pojavi, pritisnes INSERT, ukucaš 350, odatle kreću ekvilajzeri i izabereš EQ koji ti odgovara. Da bi podesio izabrani EQ, označi blok na kom se nalazi EQ, pritisni EDIT. Sad ti se otvara edit stranica na kojoj podešavaš gain, frekvinciju i dr.

Nadam se da nisam bio jako konfuzan i da se nisam zezno negde. Probaj, pa ako šta bude trebalo, viči :D

Pozdrav
Dodato:
E da, samo još da dodam da možeš, kad podesiš taj FX chain kako ti odgovara, i da ga sačuvaš na neku user lokaciju i da ga ponovo upotrebiš kad god ti treba

Matija1991 19.10.2018 10:56

Kolega hvala puuuuuno. Najdetaljniji eq koji sam vidio na klavijaturi.

beronjan 19.10.2018 11:16

Nema na čemu :) Samo istražuj što više, Kurzweil zna da bude malo konfuzan kad se prvi put sretneš sa njim... Ako ti bude trebala pomoć, piši :)

Veliki pozdrav!

Matija1991 30.10.2018 00:52

Ako moze jos jedno pitanje.... Najbitniji mi je klavir, a nikako ga nemogu dobit kako bi htio. Npr e1 je tup i zatvoren a fis1 otkida koliko ima čekića u sebi. Dali sam to ja dobio neki feler od sinta ili se to i tebi događa.... Ako se događa i tebi molim te ako mozes reci kako si rijesio problem... Stvarno me to pati jer dosta koristim klavir a tako se nemogu izrazit, kad zvucim kao dijete koje se igra, jer nije zvuk izniveliran. Da napomenem samo.. svaki zvuk klavira je takav s tim da se na studio grandu to najmanje osjeti.

beronjan 30.10.2018 22:08

Ja nisam nešto primetio da je kod mene tako, ne znam... Ajd pogledaj možda u masteru u MAPS, mislim da se tako zove. Tamo mozes da podesavas akciju dirki, softverski naravno, pa probaj da se poigraš malo sa tim i vidi da li imaš isti problem ako staviš neku drugu mapu.

dmmacak 31.10.2018 00:45

Ja bih da dodam da nije slucajno zbog gumica na klavijaturi. Kod mene se to desavalo na yamahi da kad oslabe gumice onda neke dirke izgube dinamiku. A to se najvise cuje na klaviru. Probaj da transponujes pa vidi dal ti onda na istim dirkama se javlja ta razlika.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Matija1991 31.10.2018 21:05

Citat:

Originalno postovano od beronjan (Post 303784)
Ja nisam nešto primetio da je kod mene tako, ne znam... Ajd pogledaj možda u masteru u MAPS, mislim da se tako zove. Tamo mozes da podesavas akciju dirki, softverski naravno, pa probaj da se poigraš malo sa tim i vidi da li imaš isti problem ako staviš neku drugu mapu.

Već sam to isprobao. I dalje se pojavljuje. Probao sam još jedan kurzweil pc3k8 i isti problem kao i kod mene. Nema mi logike ni da su gumice oslabile jer je potpuno novi sint.


Trenutno vrijeme na Forumu 21:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org