YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   koji mali mikser sa 4 do 6 ulaza kupiti (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26778)

nesaband 19.02.2014 20:10

koji mali mikser sa 4 do 6 ulaza kupiti
 
Drugari treba mi savet za kupovinu neke pasivne miksete sa efektima ili obicne ili digitalne.

Treba mi mikseta da je malih dimenzija i da je do cene od 300 eura.Ako neko ima neku preporuku neka mi napise ovde kakva ima iskustva sa tom miksetom i koliko je dobar efekat za pevanje na njoj.Koristio bih je samo za jednu klavijaturu,pevanje i pustanje muzike sa laptopa.

Unapred hvala.
Dodato:
zaboravih da napisem da je potrebno da mikseta ima i fantom napajanje.

EmirTotic 19.02.2014 20:25

Zasto sa tako malo ulaza? Za te pare mozes da uzmes sa vise, pri tom dosta kvalitetno.

Ne znam puno o tome ali u tom cenovnom rangu je Behringer XENYX serije (X1832), Soundcraft EPM serije (6 ili 8), i yamaha ima svoje favorite tu itd.

nesaband 19.02.2014 20:28

treba mi da je sto manja ali da ima odlican efekat za pevanje.Ako ima neka digitalna sprava i za manje para ne bih bio nezadovoljan.Ali moram i da znam gde se moze nabaviti pa bih ja to i da probam.Ne bih na nevidjeno da kupujem.

Najradije bih da je kupim novu u radnji i da imam ipak garanciju na taj mikser.

nelica2002 19.02.2014 22:01

Allen & Heath ZED 10 FX

acakasper 19.02.2014 22:09

neso jel trazis aktivan ili pasivan mikser?

EmirTotic 19.02.2014 22:14

Napisao je da trazi pasivnu mixetu.

Bravo Nelica2002, to je isto mnogo lep mixercic. Neso pogledaj link iz poruka, naci ces dosta korisnog, ne smem ovde da postavim. :)

rolandx 19.02.2014 22:15

Ispravi me ako grešim ali Allen& Heath po meni ima veoma kvalitetan procesor ( sto se tice pevanja i uopšteno...). Ukusi su različiti ali recimo Alesis procesor je za mene u niskobudzetnoj klasi najbolji... Konkretno kupi tu i tu, ne smem se usuditi da napisem, ali shvatio si nasta ciljam. Uslov je da ne zelis glomazno i striktno pasivnu miksetu. Da nije tako , samo zbog efekta bih ti preporucio Behringer PMX5000 koja ima duple efekte, malo jeste glomaznija, i aktivna ( ako se moze na taj nacin iskoristiti, jer nema snage da bi se ozbiljno poteralo sa njom) ali procesor mi se u njoj jako dopao, mislim da je bas u njoj Alesis procesor..... Dakle radio sam na Alesis mikseru , pasivnom, ubi me , neznam koja je bila oznaka, imala je duple efekte, zvuk uffffff ,...vrhunski, čist i konkretan.

acakasper 19.02.2014 22:21

izvini emire nisam video,ja sam radio na Yamahi emx68s,nije losa,ali je aktivna 2x400w,cena joj je do 300e,polovna.dali si razmisljao o Yamahi mg12/4fx?

harepa50 19.02.2014 22:39

@EmirTotic

Soundcraft EPM nema efekte. Možda si mislio na MFXi seriju. Odličan mikser sa Lexiconovim efekt procesorom. Druga preporuka bi bila već spomenuti Allen&Heath.

EmirTotic 19.02.2014 22:56

Ne, mislio sam na Soundcraft Efx 6 i svakako sam pogresio jer nisam video da EPM serija nema efekte, tj. nisam ni znao. E sad ne znam da li ce se Soundcraft Efx 6 uklopiti u ovu cenu gore, trebalo bi da hoce.


Trenutno vrijeme na Forumu 01:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org