YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa900 Registracije? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27949)

tyros2 11.02.2015 15:29

Korg pa900 Registracije?
 
Pozdrav!

Interesuje me da li PA900 ima registracije ili vec kako se zovu?
Ako ima,da li su priblizne registracijama Tyros aranzera,znaci sta se sve moze memorisati i jednim klikom pozvati?


Hvala!

al bundy 11.02.2015 15:51

Trebo bi da ima STS.
4boje za jedan ritam.
Ovisi sta hoces da pozoves registracijom?
Moguce je i preko sts da ti ritam promjeni...tempo...itd...

mikimiki 11.02.2015 16:52

To su performance na Korgu.

tyros2 11.02.2015 17:20

Recimo da se Perfomenance zove : Sota

Da li se jednim klikom mogu pozvati zajedno karakteristicno za tu pjesmu:

Ritam
Solo boje(programi):Nivelisana jacina boja,ON-OF SOLO(po zelji da su ukljucene jedna dvije ili sve tri),terca karakteristicna za tu pjesmu
Text
Efekti na programu,stylu,onakvi kakve zelis samo za tu registraciju
Vocalist sa tercom karakteristican za tu pjesmu
Transpose
Tempo
Microphone setup sa efektom
Pad
..........

Znaci sve bukvalno za tu pjesmu i u toku sviranja da mjenjas boje,terce, BEZ diranja ekrana!

al bundy 11.02.2015 17:45

Zavisi ko kako na to gleda...ali ritmovi...tj stylovi su za mene jedno...a performance drugo.
To je sve moguce namjestit sto si napiso,samo neznam zbog vokodera.
Trebalo bi da mozebi sa njim...ustvari moze ali neznam kako.davno sam imao pa800 pa neznam kako je podeseno bilo.
Znaci uzmimo sad tu sotu.
Izaberes taj style.
Kad njega prozoves povlaci automatski 4 razlicito podesena STS-a koje mozes da editujes kako hoces.
Terce..solo boje...sva tri uppere..jedan upper...bez da diras ekran.
Plus imas jos performance.mislim da na jednom banku mozes postavit 40 razlicitih boja...sto je vise nego dovoljno..a bankova ima desetak...plus minus..neznam tacno..
Performance su ti isto boje..terce...itd itd..
Imas par varijanti kako mozes sebi da sredis.

asmir90 11.02.2015 17:53

sto se tice pa900 ima 8 bankova i na svakom po 40 boja.a moze se i preko style change uraditi da npr napise naziv boje sota i kad klikne na tu boju da mu povuce taj ritam koji koristi za sotu..a za vokoder i ostalo ne znam...

mikimiki 11.02.2015 18:03

Mozes I tako preko performance. Samo moras da odlucis u Menu sta ce ti sve biti u performance. Jer performance moze da ima sve a moze I recimo samo boje kao sto vecina koristi.
To sto hoces najbolje ti je napraviti u SONGBOOK. Tu mozes sve namjestiti bez I kakvih problema.

tyros2 11.02.2015 18:39

Citat:

Originalno postovano od mikimiki (Post 277463)
To sto hoces najbolje ti je napraviti u SONGBOOK. Tu mozes sve namjestiti bez I kakvih problema.

Znaci mogao bi napraviti citav svoj repertoar u SONGBOOKu!

Tako mi je kod Tyrosa5 ,kad pocne svirka sve radim preko registracija.Skoro pa nikad nediram ekran!Sve,ama bas sve radim preko unaprijed dobro pripremljenih registracija.

Treba ovih dana da uzmem Back-up klavijaturu i vrlo vjerovatno ce biti PA-900,pa me stoga interesuju ove informacije.


Hvala!

mikimiki 12.02.2015 00:08

Songbook kod Korga je mnogo bolji i od registracija na Yamahi. Tu ama bas mozes sve da postavis.

Ja cu mozda pokusati nesto na T5 sa MDF umjesto registracija. Malo me nervira sto je banka sa samo 8 registracija.

Ali ipak je Songbook mnogo bolji od MDF na Yamahi..

dmmacak 12.02.2015 10:45

Ako je MDF na T5 slican kao na predhodnim modelima Tyrosa, onda je to cist promasaj i gubljenje vremena. Registracije su zakon samo je problem sto nemamo FIND funkciju. Bas zbog toga bih dao blagu prednost SONGBOOK-u sa Korga.


Trenutno vrijeme na Forumu 02:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org