YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   farbanje stalaka (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14034)

ружица 22.05.2010 18:06

farbanje stalaka
 
farbao bi stalak PROEL tronozac.
cime se farba da li obicna farba ili sprej za kola , lak itd?
da li je potrebno struganje original sloja farbe?
koliko puta preci cime, ili nositi pod kompresor itd.?

da li je neko to vec radio pa da postavi screenshot da vidim da dobijem ideju.?
jer idalje ne znam u koju boju da farbam..uzeo bi srebrnu ili mat belu..

Boban010 22.05.2010 19:02

Ja sam farbao svoju stolicu sivim metalik sprejom za auto ali je boja posle nekoliko dana izgubila sjaj a rukom kada dodrines farbanu povrsinu iako je odavno suva ostavlja tragove.

Vule 22.05.2010 19:29

Mislim da je neophodna plastifikacija uz farbanje...auto lakovi i ostale farbe će se skidati,provereno

ERKOOO 22.05.2010 20:15

Nista se nece skinuti ako se prethodno dobro pripremi!

Vule 23.05.2010 00:55

@ Erko

Ako tako kažeš onda da ti verujemo...samo nam objasni postupak kad već znaš?

ERKOOO 23.05.2010 01:48

Ako je stalak prethodno farban i to sprejom onda moras citavu boju zguliti do metala,jer bi novi nanos na sprej boju,ubrzo se ugulio! Ako nije,onda matiras smirgl papirom tu boju,naneses sprickit(sivi je najbolji) da popunis riseve po metalu.zatim uzmes vodobrusni papir 2000,poslije to isfiniras sa 3000 i spremno za farbanja!Sto se tice boje,moze sprej-crna sjaj,stim da bi dobio neku plastifikaciju naneses poslije farbanja i lak koji se ima uzeti gdje se prodaju boje i lakovi kao i sve ovo navedeno!

Vule 23.05.2010 02:09

Znači ipak mora neki lak ili plastifikacija nakon farbanja?

ERKOOO 23.05.2010 02:19

Brate ne treba,isto tako se moze lak oguliti...valjda si to nekad primjetio na vozilima(zeljezo ko zeljezo)! Al eto,posto i na fabricki stalak ide lak,bolje je da ga naneses!

Vule 23.05.2010 10:45

Ja to napisah u prvom postu a ti me ispravljaš kako ne mora? Farbao sam proelov stalak i znam...mora da se udari sloj laka ili neke plastifikacije jer sve ostaje na rukama i ta farba se brzo matira i skida se...znači u tome smo se ipak složili.


...i ruzno izgleda kada se ne prelakira

ружица 23.05.2010 15:29

ok, sve je jasno, ne znam samo u vezi ovog sprickita, sta je to, mada nije mi ni bitno da bude toliko detaljno s obzitom u kakvom je sad stanju.
ofarbacu u sivu boju korgovih klavijatura. drzace cu ostaviti crne, izgleda lepo u sivo - crnoj kombinaciji.
dakle nakon grubog i finog smirglanja, farbanje, (necu sprejom ipak) i na kraju lak-farba.

jos jedno pitanje: cime da najbolje odradim to fino farbanje da mi ne ostaju tragovi cetke ili oni sitni mehurici na metalu?
hvala vam ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 18:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org