YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Studiski programm za vistu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10074)

Goci 11.07.2009 20:06

Studiski programm za vistu
 
Cao..
treba mi neki dobar studiski programm za vistu...na kome mogu da snimam direkt boje od klavijature..ali da mogu da pustim ritam od kompa...posto imam solo klavijaturu..imali takav programm??

koristim solo klavijaturu roland xp30...i povezujem je preko midi usb kabel..znaci u klavijaturu ide obisno midi in i out...a u kompu usb..

pozz

zsimonovic 11.07.2009 20:25

imas po netu da nadjes cubase,nuendo,to su ti profesionalni programi za obradu zvuka.Tu mozes da snimas i pravis muziku.U njemu mozes da napravis ritam i on ce da ti svira a imas i razne VST instrumente i bubnjarske masine za taj program.VST programi takodje mogu da se nadju na netu.

grandia 11.07.2009 22:57

ciao buraz

kako to mislis da snimas direkt boje od klavijature? a i ritam?
objasni malo bolje sta hoces da uradis da bi ti bolje pomagali ...

drug zsimonovic ti je vec dobro odgovorio al ja mislim da ti hoces nesto drugo ...?

pozdrav

Goci 11.07.2009 23:26

Mislim....primer sviram sa boju Zurle...a mi snima kopmjuter audio....a ne neki .gig fajl od kompa...neko direkt kao live...a ritam da pustim preko tog programma..znaci od kompa da dodje ritam

hvala

grandia 12.07.2009 00:27

druze takvo nesto ne postoji .. jos ne ...nemo da se ljutis, to ti dodje kao ti neces sa avionom da letis nego sa raketom, a avion jos nije dobro izmisljen ...

da snimas audio treba ti dobar pc i dobra audio-kartica/interface, znaci ispod hiljadarke nista ...


kako bi bilo da ti sam ubacis ritam, od pocetka pa do kraja? onda koristis cubase kao sto drug zsimonovic reko.

tebi bi trebao neki aranzer kojeg prikljucis na pc i ritam od aranzera a solo boje aranzer i pc.

imas gigasampler?

pozdrav

Goci 12.07.2009 00:36

imam gigasampler....
al imam kollegu dole...on je nekako napravio ritam preko cubase..i ga pustio preko njega..

zsimonovic 12.07.2009 22:23

Imas u Cubase,Nuendo audio trake gde snimas zvuk od klavijature samo ti trba malo bolja muzicka karta i imaju fabricki bubnjevi u njemu i mapa bubnjeva preko koje mozes da napravis ritam samo sto ti bubnjevi polose zvuce.Zato imas Halion 3 ili VSempler,ubacis u njih semplove bubnja i sa njima pravis ritam samo mora da se otvori midi traka a ne audio,ukljucis kvantizaciju da bi ti metricki tacno svirao i pravis ritam.Nisu ti bas jednostavni ovi programi da znas.Sa tim programima se profesionalno komponuje i nema sta ne moze da se napravi sa njima sto se tice zvuka.

Dejan 14.07.2009 03:41

Ili za pocetak mozes da koristis Cakewalk project 5 ili nesto tako slicno.On je dosta laksi od Cubase i Nuenda ali i losiji.Latenciju mozes dosta da smanjis sa Asio4all driverom ukoliko ti se ne daju pare za neku jacu zvucnu karticu kao sto su EMU,M-audio i slicne.Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org