YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Trileri sa 4 i 5 prstom i 1 i2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12337)

driftkiller 05.01.2010 02:01

Trileri sa 4 i 5 prstom i 1 i2
 
Pozdrav,
zna li neko nacin da malo oslobodim 4 i 5 prst i da pocnem radit trilere sa njima,i da dobijem brzinu s njima takoder i sa 1 i 2. Znam da cete mi reci vjezba i samo vjezba, ali mora postojati neki malo laksi nacin za postizanje!!!
Hvala:):):):)

kabi 05.01.2010 02:24

vidi ovako,triler sa 4 i 5-eti je malo teze.. dok 1 i 2-gi moze,ali kao sto sam sam napisao Vezba i nista vise...

EmirTotic 05.01.2010 02:38

Imam isti problem i veoma uspesno ga resavam. Cepaj skale, improvizuj vezbice sam i koristi sve kombinacije. Za skale iskoristi sto je kolega Dell (najveci smeker na sajtu :) ) postavio slike sa skalama ukoliko poznajes note. Koristice ti veoma. Samo vezba prijatelju. ;)

driftkiller 05.01.2010 02:49

Poznajem note. A gledam Tj.slusam ovu danasnju muziku sve vishe trilera treba pa slomih se sa 2 i 3 prstom,jer uglavnom s njima radim trilere pa reko da malo pokusam prosiriti to.Bilo je i vrijeme!

Hvalla ti druzeee!!!

Ace 05.01.2010 02:57

Sviraj bar jedan sat dnevno bez 2 prst. Svaki put kad naides na triler otsviraj ga sa 3 i 4 pa koliko god lose zvucilo. Ja se takodze trudim da oslobodim 3 i 4 prst za trilere. Koristim ovaj nacin i evo posle neku nedelju ima napredak.

EmirTotic 05.01.2010 03:32

Ace, ne bih se bas slozio sa tobom... Mislim, mozda si i u pravu ne iskljucujem to ali neka se navikava da svira sa svih 5 i da ne iskljucuje nikad niti jedan prst. Mada sve je to stvar volje. Mozda je i ta tvoja metoda efikasna.

Dell 05.01.2010 05:15

acekorg, zanimiljivo, probacu pa cu javit ;) inace meni ucitelj harmonike govori da je mnogim ljudima lakse svirati triler s 4 i 5 nego 3 i 4, meni je obrnuto, mene isto zajebava 4 i 5, jer izbjegavam da koristim 5 prst, sto mi prije nije bila praksa :)

b.o.Y.c.h. ČK 05.01.2010 09:06

Meni je na početku dosta teško išao triler sa 3 i 4, sa 4 i 5 nije bilo problema...Isto sam smišljavao razne smicalice kako da to apsolviram, ali nema tu filozofije :)
Skini par težih pjesama, neka kola i tako, i sviraj do kranjeg tempa, dok te ruka ne zaboli, onda ,malo masiraj mišić, a prije svega toga ruku umivaj sa toplom vodom da se opuste mišići...

zeljko 05.01.2010 09:50

Ja nemam nikakve probleme ni sa 2,3,4.prstom sto se tice trilera dok peti prst neznam da li ikad koristim sto se tice trilera a mislim da i ne moram da ga koristim dovoljno je i ovako.Tebi kolega mogu najvise da kazem sto se tice uvjezbavanja prstiju da bih mogao sa svakim sve da odsviras,samo vjezba,rad,znanje to cine.Vidjeces i sam kad sviras neke teza muzicka djela da ako ne uspes pravilno da postavis prstored i nemozes da sa svakim prstom odsviras sve u svakoj situaciji da to nece biti to.
Necu vise da pametujem posto i ja sam samouk i nisam profesionalac sa zavrsenom muzickom skolom ali sam imao potrebu da koliko toliko ti pomognem sa ovim odgovorom,Pozzzz

aleksandar031 05.01.2010 11:02

@driftkiller

Sve sto vezbas sa 1,2 i 3 vezbaj i sa 4 i 5.Vremenom ce to ici lakse,ali treba puno vezbe.Ako si uporan doci ce to na svoje.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:07

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org