YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Hk linear 5 112 ili Yamaha dsr 112 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30756)

dekiciric 06.08.2018 00:30

Pre par trenutaka sam zavrsio prvu svirku sa Rcf NX 45-A i RCF SUB 8003 AS II. Utisci su pozitivni. Naravno, ima jos nekih stvari koje treba popraviti u miksu, ali generalno sam jako zadovoljan ovom kombinacijom. Kutije zvuce "produkcijski", prefinjeno, a imaju snage i pritiska toliko da sto se vise pojacavaju bolje zvuce! Ni u jednom trenutku se ton nije izoblicio, niti su se kutije "gusile". Binovi - izuzetno snazni, dubok bass, ali ne smeta u svirci. Ukratko - zadovoljan. Stekao sam utisak da kutijama fali malo srednjih, to je jedina zamerka, mada sam mozda navikao na te srednje na ranijim kutijama, pa mi je zato bilo malo cudno.

milepsr 06.08.2018 19:19

Definitivno HK...

Koristimo 112FA vise od godinu dana, i prezadovoljan sam. Od svih kutija u tom cenovnom rangu, nema bolje kupovine. Trenutno koristimo samo dve za monitoring ili manje svirke. U jednom periodu smo koristili 4 + binovi kao glavni izvor zvuka. U tom cenovnom rangu najlinearniji zvuk, najprecizniji, najdalje baca, gabariti, kvalitet izrade...

Par meseci stare aktivne RCF 725 su otisle na dobos kada smo na dva minuta uporedili kutije 1 na 1.

Ko nije zadovoljan sa 112FA, treba da promeni referentni izvor zvuka na kome steluje svoj instrument i svoje poimanje istog.

Napomenucu opet, boljih aktivnih kutija ima, ali za te pare ne.

Alekso 06.08.2018 22:57

Marjane,gde to ima boga ti meyer sound kutije u makedoniji daj reci dolazim odmah

MarjanMilosevic 07.08.2018 17:11

Ko sto rekoh ranije. Meyer i ostali top brendovi se ne kupuju po prodavnicama vec se naruce kod distributera.
Niti jedna prodavnica na svetu ne drzi top brendove na lageru. Sve se porucuje za kupca i ceka se isporuka.
Dakle sve se moze nabaviti. Samo ti spremi novac.

BTW u makedoniji nije samo Artist. Postoji jos par drugih dobavljaca opreme.
Skoro je i Sky Music otvorio prodavnicu.
Mada uvoznik za manje vise sve brendove koje zanimaju normalne kupce je Alfa Audio. Ujedno imaju i najbolji servis u drzavi.

hadzidinic 23.03.2019 20:54

Bio sam u radnji da uporedim direktno jednu pored druge hk i dsr, na testu se nasla i dsr 115.

Hk: plug and play, dosta basa s obzirom da je 12-ica. Mislio sam da su ravne dok nisam cuo yamahu, onda se ispostavilo da hk ima malo smiley face eq. Zvuce dopadljivo cim pustis, ali nema detalja u srednjem opsegu kao na yamahama. Za dj varijantu odmah spremne, bez podesavanja na mikseti. Vokali malo uvuceni. To je to, dobro radi, dopadljivo, imaju muda mada taj bas malo muti sliku na ponekad u nekim pesmama.

Yamaha dsr 112: na prvu, agresivnije, srednji i visoki stegnuti, mnogo manje basa nego hk, ali je i manja kutija od hk, pa verovatno zato, ravne skroz. Za bend odmah spremne, vokali odlicni, za dj-ing treba da se koriguje srednji spektar malo, zvuci mi kao da je trosistemac (prijatno iznenadjenje). Bez bas binova nemaju sta da traze, uz bas bin, vrhunski.

Yamaha dsr 115: velika kutija, teza 5-6 kila od prethodne dve, zvucno izmedju hk i dsr112, jača od obe, ima prilicno dubok i jak bas, ali ne mutav. Uz bas binove kad se isece od 100hz, radi kao dsr112 ali sa malo manje srednjih, ali opet malo vise nego na hk. Na prvu najdopadjivija. Moze da se koristi bez bas binova za manje prostorije i svirke.

Hk glavna mana: pojacalo ima ventilator za hladjenje, yamaha ima prirodno hladjenje pa se moze reci da su pouzdanije u tom smislu.

Dsr 112 mane, nema basa uopste, bez binova da se ne pokusava bilo sta osim svirke tipa gitara + vokal, uz binove, vrhunski satelit

Dsr 115 mana: tezina, 28 kila


Trenutno vrijeme na Forumu 18:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org