YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Preporuka za hard disk? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17131)

milanceshow 25.01.2011 11:48

Preporuka za hard disk?
 
Upravo mi je crko jos jedan hard.

Potrebna mi je pomoc oko odabira novog hard diska.Planiram da dam do 100 eura za eksterni i jos 70 eura za interni.
Na prvom mestu bi stavio pouzdanost u radu.Bitno mi je da se ne kvari!
Na drugom mestu,naravno kapacitet!!!

Svaka preporuka je dobrodosla jer nesto nemogu da se odlucim!

sinisa 25.01.2011 12:26

Sto se externih tice A-DATA ASH93-500GU-CYL 500GB vodootporan, gumirano kućište, anti-šok. dosta dobro se pokazao,a cena je oko 7600 din.

Interni tu ti je skoro sve vise manje isto. Bilo bi dobro da nam kazes koja ti je maticna ploca.

Western Digital 500GB (WD5000AAKX) Caviar Blue sata2 4460 din
Western Digital 500GB (WD5002AALX) Caviar Black sata 3 6120 din
Samsung SpinPoint F1 1TB SATA3 5700 din

zlajakorisnik 25.01.2011 12:31

Prijatelju tesko je sad reci al u svokom slucaju gledaj ko ti daje najvecu garanciju,naprimer ja preferiram Western digital jel fabricka garancija je 3 godine,e sad tebas vidjeti kod prodavca koliku ti oni daju.
Za pomenute novce moja preporuka je ako se radi o internom sata HDD WD 1TB,gren.64Mb
Za ladicu opet mozes sam birati i disk i ladicu pa sklopiti.
U savkom slucaj dobro pregledaj plocu obrati paznju na elektrolite tj kondenzatore i napajanje izmjeri napon isto ga otvori i prekontrolisi :)
Pozdrav nadam se da sam bar malo pomogao oko odabira

milanceshow 25.01.2011 12:33

Maticna Asus P5Kc.Neznam sad napamet tehnicke stvari,ali se secam da ima ima 4 slota za ddr2 i 2 slota za ddr3.......
Nemoj da mi verujes......napamet pricam!!!

milanceshow 25.01.2011 12:40

Napajanje imam Gigabyte koje je pre 2 godine bilo najskuplje.100 i kusur eura!Dobio sam uz njega i torbu sa dosta kablova i.t.d.....
Trebalo bi da je dobro napajanje..... :)

Imam na na toj ploci 4 harda,ali su to uglavnom bili stari hardovi!!!Zadnji sam kupio pre par godina!!!!!Generalno nisam imao problema sa njima,ali im je vek trajanja vec pri kraju!!!!

gega 25.01.2011 12:56

,, U savkom slucaj dobro pregledaj plocu obrati paznju na elektrolite tj kondenzatore i napajanje izmjeri napon isto ga otvori i prekontrolisi :)
Pozdrav nadam se da sam bar malo pomogao oko odabira ,,

@Zlajo...ne razumem bas na koje elektrolite tj. kondenzatore mislite kod HD-a:confused: i dali je stvarno moguce u radnji odpakovati HD i izvrsiti neka merenja .
Na koji napon mislite? Nista mi nije jasno :(

milanceshow 25.01.2011 13:00

@zlajakorisnik
Mislis na maticnoj?

sinisa 25.01.2011 13:16

Da ta ploca podrzava i ddr2 i ddr3.
To je nova ploca sa konderzatorima nebi smeo da ima problema bar jos 2-4gpdine,da ima imao bi i probleme pri paljenju kompa. HDD ne strada ako su losi kondenzatori na ploci.Moze da strada od izbijanja napona sa napajanja ali onda nebi otisao samo hdd. Kao sto je Milance vec rekao "uglavnom bili stari hardovi" sve ima vek trajanja.

milanceshow 25.01.2011 13:21

Upravo sam narucio WD cavier black 640Gb 64Mb usb3.0...........

Ostaje mi da vidim za eksterni.........Jos neka preporuka?

Zlatek 25.01.2011 13:48

@milanceshow
Kod externog harda gledaj da mu kapacitet nije manji od 1Tb-od viška glava ne boli.Na njemu je dobro napraviti barem dvije particije.I naravno uvijek imati kopije svih podataka sa osnovnog harda-kompa.Znam kako je to kada rikne hard a nema kopija.Zato sada sve bitne podatke imam još na dva externa harda-zlu ne trebalo.


Trenutno vrijeme na Forumu 02:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org