YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Majstor u NS-u,SO ili okolini (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10516)

nikolic025 18.08.2009 02:49

Majstor u NS-u,SO ili okolini
 
Treba mi zamena par mikroprekidaca i jedne dirke,pa bih molio da mi neko javi ako ima neki kontakt.

Hvala u napred

siemensserbia87 18.08.2009 11:55

Budi malo precizniji! Na dirkama koje klavijature...
I za to ti netreba majstor pogledaj na forumu
mislim da negde ima opis kako se menjaju(ako znas uopste iole sa lemilicom)
A dirku mozes zamenuti i sam.
Pozdrav...

nikolic025 18.08.2009 13:45

poz
 
u pitanju je g800.Jedna dirka ne rado,pa verovatno je ili neki kontakt ili gumica otisla.Probao sam da skinem dirku,ali nisam provalio kako,tako da bih to ostavio majstoru.


Ako mi mozes reci kako se skida dirka,probacu da ocistim gumicu ili sta vec,mozda i proradi.

Pozdrav!

Sejox 18.08.2009 14:09

1 Privitaka
Da bi zamijenio dirku,moras rastaviti klavijaturu.
Nisam to nikada radio,ali znam da tako treba.
A Roland G800 se rastavlja i otvara sa prednje strane.Trebas poskidati sve
sarafe koji su na prednjoj strani,otvoriti i onda cistiti kontakte ili nesto drugo.

Ovako ti izgleda rastavljen G800:

Boban010 18.08.2009 14:09

Moras prvo da izvadis oprugu sa dirke,ali pazi da je ne deformises ili polomis neku plastiku koje istu pridrzavaju.Znaci nekim predmetom zakacis oprugu(feder) sa jednog kraja pa razvuces dok izadje iz lezista i onda je opustas polako da ne odleti pa izvadis donji kraj opruge iz lezista.Moraces nekoliko dirki da skines kako bi celu gumicu izvadio ako se dobro secam.

mimiki 18.08.2009 14:18

ja sam pre neki dan rastavio skroz klavijaturu i poskidao sve dirke i cistio,nije mi radilo par dirki jer su mi prosuli pivo,uzmi ocisti kontakte ,gumicu i onda lepo osusi,za oprugicu provali foru kako se skida to moras pazljivo da je ne istegnes jer kad se to desi i kad vratis onda dirka ce raditi ali kad je stisnes nije to to malo ce kao da pucketa kad stiskas kao da ne lezi dobro kao da ima lufta.mozes to sam da odradis lagano.pozz

nikolic025 18.08.2009 14:22

hvala
 
Hvala momci,probacu nesto,pa ako uspem,javljam.
Dodato:
Nisam provalio kako se vade gumice,uzeo izvadio dirke,malo istiskao gumice i vratio i radi:)


Hvala vam!!

BoleroBend 18.08.2009 23:30

covek se zove stok (nadimak) preziva se stokovic. zivi na telepu ako poznajes novi sad, kod lazine gimnazije, jedan od najstarijih i najboljih majstora u novom sadu tako kazu, svi kod njega rade.
ulica dubrovacka,7 ili 9. mislim da imam i telefon,pogledacu
ovo nije reklama,pitao je covek

mimiki 19.08.2009 01:53

za gumice nema fora samo uzmes i svuces:) mozda je zapekla:lol:


Trenutno vrijeme na Forumu 10:35

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org