YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa2xpro jacina desne ruke? solo boje? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13764)

dallape 21.04.2010 20:48

Korg Pa2xpro jacina desne ruke? solo boje?
 
Evo me ponovo sa jos jednim pitanjem...kako je najjednostavnije da napravim jacinu solo boja na desnoj ruci sve na jednu jacinu i to memorisem? tj. kada nekad promenim boju na solo cesto bude jaca nego predhodna...ima li neko resenje???

milan_lekic 21.04.2010 21:57

Zoki po sluhu ili priklopi na razglas neverujem da mozes sve od jednom da podesis....upper 1,2,3 smanjis ili pojacas kolliko pa onda u gornjom desnom cosku stisnes strelicu,-write performance-ok i to je to
pozz

zsimonovic 22.04.2010 00:23

Prikljuci klavijaturu na razglas i nivelisi performanse da budu svi priblizne jacine,po sluhu.Nema drugi nacin nego manuelno.

dallape 22.04.2010 06:25

Hvala na pomoci...opet sve iz pocetka...mislio sam da je ovo novija sprava pa moze nesto malo posla da mi ustedi ali ....nema nista od toga..moracu tako kako ste mi vec napisali..
Hvala!!!:-))
Pozdrav Zoki

svrakan 22.04.2010 09:28

Ja se sa tim vec borim godinu dana i jos uvek nije sve iznivelisano u fullu,mnogo velik posao,ali mora tako.

jasmink 22.04.2010 13:22

pustis aranzer rumbu ili bilo sta pa boju po boju jacinu uradi bice ti sve kako valja.

kizo 06.10.2010 08:22

Da li bi se moglo u nekom programu ovo iznivelirati skroz precizno? Znači, u npr. Sound Forge-u bi se to moglo iznivelirati, ali ne znam ako će smetati pošto svaki instrument nema jednaku jačinu niskih, srednjih i visokih zvukova? U Sound Forge-u na desnoj stari ima onaj stupac koji određuje jačinu zvuka (u dB).
Uglavnom, pitanje glasi: da li je izvedivo da se u nekom programu na računalu precizno iznivelira svaka boja s kojom sviramo?

zsimonovic 06.10.2010 11:56

Ne moze to,samo boju po boju po sluhu.Ne mozes taj format da uvedes u SoundForge a boje se vuku sa klavijature tako da nikako ne mozes da ih cujes u SoundForge.Nije to toliko veliki posao.Pustis ritam masinu i jednu po jednu sredjujes ali na razglasu obavezno posto zvucnici od klavijature lazu.A mozes ,da ne bi svaki upper posebno pojacavao u performansu,stanes,npr na prvi upper pa pritisnes shift i drzis i pomeras poslednji-4ti potenciometar i onda ti srazmerno pojacava ili smanjuje sva tri upper-a.

kizo 06.10.2010 12:04

zsimonovic , hvala na odgovoru. Nisam mislio da "uvezem" taj format u Sound Forge. Ja sam mislio izlaz iz miksete spojiti na ulaz od zvučne kartice. Zatim stavim opciju u Soun Forge na snimanje. Tada se desno pojavljuje onaj "sound bar" koji označava jačinu kojom sviraš, tj. jačinu koju prima iz miksete.

MusicAngel 10.10.2010 13:09

da se nadovežem....
znam da je moguće neki od assignable sliders-a podesiti da vrši funkciju jačine desne strane (upp1,2,3) ali ne znam kako... To bi moglo biti rešenje i za ovaj problem jer bi tako jednostavno mogla da se podešava jačina! ako neko zna, ja bih mu rek'o fala da mi kaže kako.. :))


Trenutno vrijeme na Forumu 19:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org