YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Windows boot problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26078)

beronjan 29.09.2013 23:32

Windows boot problem
 
Drugari, problem... Hteo sam da napravim novu particiju na laptopu, posto imam samo C drive, i odradio sve isto kao sto sam i do sad radio 1000 puta, i svaki put je sve bilo OK... Do sad... Ukljucio sam program da radi svoje, i on je poceo i stao i izbacio mi neku gresku, i sad ne mogu da podignem windows uopste! Pise mi INVALID SYSTEM FILE! Ja imam originalni windows na disku, ali nije taj instaliran na laptopu, pa me zanima da li mogu sa njim da uradim Windows repair? Ili ako postoji neko drugo resenje, ne znam... Pregazio bih ja sistem, ali imam neke fajlove koji mi trebaju, pa ne bih da ih izgubim...

harepa50 29.09.2013 23:41

Jesio probao ući u Safe Mode i uraditi System Restore?

beronjan 29.09.2013 23:44

Nece da udje u safe mode, probao sam... nece cak ni u Last known configuration that works, nista! Krene da dize windows, i restartuje se i tako u krug

casper 30.09.2013 00:00

Tko će znati što je pošlo po zlu? S obzirom da imaš fajlove koji ti trebaju na "skršenom" sistemu, a kažeš da nije problem ponovo instalirati novi win, moj je savjet ovaj. Skini Hiren's bootCD, (google će ti pomoći), zaprži ga na CD, bootaj s njega laptop i podigni miniXP koji se nalazi na CD-u. Tako možeš doći do potrebnih fajlova iz laprtopa, kopirati ih na USB i nakon toga bez brige napraviti frišku instalaciju.
Ovo mi se ovako na prvu čini najjednostavnije i najsigurnije s obzirom da nemaš instalaciju postojećeg win-a na CD-u da pokušaš napraviti repair (ako sam te uopće shvatio dobro).

beronjan 30.09.2013 00:06

Da, dobro si me razumeo :) Imam originalni windows, ali on nije instaliran na ovom laptopu, nego neka druga verzija.
Znaci, sprzim taj program na cd i onda u biosu namestim da mi dize sistem sa cd, a ne sa harda? Jel tako?

casper 30.09.2013 00:10

Tako je, na tom CD-u se nalazi kompilacija malih free vrlo korisnih programa. Kad bootaš lap s njega ponudit će ti izbornik po kategorijama, a između ostalog imaš i miniXp ili Ubuntu kojeg možeš podići neovisno o postojećem sistemu koji je na laptopu. Tako ćeš vidjeti sve što se nalazi na HD-u i jednostavno kopirati na USB ono što ti treba.

beronjan 30.09.2013 00:13

Super! Hvala puno! Nemam sad diskova kod sebe, tako da ce morati da saceka sve to do jutra, a i taman da odmorim malo glavu i zapalim cigar :D Probam sutra pa javljam da li sam uspeo :)

momo 30.09.2013 00:18

sad ima i stik verzija
hirens boot

casper 30.09.2013 00:20

Možeš to napraviti i pomoću USB sticka (1Gb), postupak je isti samo prati upute da pravilno napraviš Boot USB.

momo je bio malo brži :-)

beronjan 30.09.2013 00:23

Onda super, probacu onda i to sad


Trenutno vrijeme na Forumu 13:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org