Videti jedan post
Star 03.02.2010, 23:05   #6
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radi potpune informacije onda treba reči da postoji Radias kao zasebna klavijatura odn. modul koji se može instalirati na klavijaturu M3 od 73 ili 88 tipki, ali postoji i Radias proširenje koje se ugrađuje u M3 i po tome je istovjetno Moss Ekspanziji.
Prednost Radias Modula je veća kompleksnost u kreiranju zvukova kao i zasebni dugmi za brzi pristup parametrima, a prednost Radias ekspanzije jest što se u potpunosti integrira u M3 i postaje dio njega te se svim parametrima pristupa preko ekrana, kao i svim ostalim funkcijama koje M3 tvornički ima.

Kada se koristi Radias Modul, on se zapravo povezuje s M3 na klasičan način, preko Midi portova.
Mislim da je kabi ipak mislio na Radias proširenje i u tom smislu je Radias usporediv s Mossom.
Moss je meni tehnički bio jača sprava jer je ta ekspanzija objedinjavala nekoliko sinteza u jednom: virtualna akustika, virtualni analogni sintesajzer, FM sinteza i još ponešto.
Radias je samo virtualno analogni sintesajzer, ali mu je prednost i to što ima, za razliku od Moss ekspanzije, 24 glasnu polifoniju.
Pored ostalog, u kompleksnim kombinacijama može se rasteretiti polifonija samog M3.
Mislim da je ta ekspanzija prvenstveno za one u potrazi za tipičnim synth zvukovima, padovima, leadovima i slično.
mojkarma je offline   Reply With Quote