Videti jedan post
Star 17.10.2010, 00:23   #27
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Ala se opalilo po tehnici kao da smo na sajmu traktora i ostale poljoprivredne opreme a ja jadan mislio da se radi o muzici na tim takmicenjima. Ljubisa Pavkovic je muzicar, umjetnik, veliki bard i doajen balkanske muzicke scene, ogromnog znanja i jos veceg iskustva. Ako takav covjek ne treba da sjedi u ziriju kada se radi o narodnoj muzici sviranoj na bilo kojem instrumentu (pa makar i gusle bile), zaista ne znam ko bi trebalo. Sto se dugmetara i klavirki tice, koliko je meni poznato i na jednoj i na drugoj se ton G ili Cis cuju veoma slicno. Ako se radi o takmicenjima turbo-harmonistaka gdje je najvaznije koliko otkucaja u minuti imas, onda Ljubisa Pavkovic stvarno nema tu sta da trazi. On je ipak samo umjetnik.
@tranzit
Ne shvatam bas sta je pisac ovim hteo da kaze...
Kakav sajam traktora,kakvi bakraci ?
U ziriju za gusle treba da sedi iskusan guslar a ne harmonikas ...mislim da cemo se ovde sloziti ?
Na ovom takmicenju se nije radilo o tome dali ce neko da potrefi G ili Cis kako vi pisete jer se to podrazumeva ...kod profesionalaca ovoga ranga se naravno gleda tehnika sviranja.
Ja bi vas zamolio da promenite stil vaseg pisanja jer se iza skoro svake vase reci u postovima krije ogromna doza ironije ili cinizma.Vec sam vam par puta ukazao na to.
gega je offline