Videti jedan post
Star 17.10.2010, 00:57   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da je ironija jer pojedine kolege smecu sa uma ko je i sta je Ljubisa Pavkovic i pisu o njemu kao o trecerazrednom seoskom harmonikasu koji je eto zalutao u ziri takmicenja harmonikasa i da tu nema sta da trazi, niti je sta izgubio. Zar to nije prije svega ironija ? Nije ironija, to je sarkazam. Pogrijsio sam, nije ni sarkazam, to je sramota. I sad Vi nasli da prigovarate meni za nekakvu ironiju i za nacin pisanja kojim uzgred, nikada nikoga ne vrijedjam i samo na vrlo uljudan nacin, u ovom slucaju, ukazujem koliko se ponekad ogrijesimo o ljude koji to ne zasluzuju i kojí su nam u amanet ostavili poveliko muzicko blago. Sto se sajma traktora i poljoprivredne tehnike tice... muzika, muzikalnost i umjetnost se prije svega ocjenjuju na tim MUZICKIM takmicenjima a tehnika sviranja se podrazumijeva kao instrument muzickog izrazavanja, medjutim ako nedostaje muzikalnost i umjetnost za badava je sva tehnika ovog svijeta. Na svjetskim takmicenjima harmonikasa u ziriju sjedi najmanji broj harmonikasa i... izabiraju se fenomenalni pobjednici. Muzika nije tehnika, muzika je umjetnost. Ljubisa Pavkovic je veliki umjetnik a harmonika je muzicki instrument.
Ovoga puta nema nimalo ironije u ovom postu, sve suha cinjenica i istina. Uopste se ne osjecam prozvanim Vasim postom jer je on definitivno na krivom mjestu i putu. Na taj nacin ne mozete osudjivati i prosudjivati. Pazljivo procitajte moj post jos jednom i zakljucite sta je pisac htio da kaze. Nista drugo nego ovo sto sam jos jednom ponovio i u ovom postu. Ljubisa Pavkovic je dostojanstven, obrazovan i kultivisan covjek a povrh toga i neprikosnoven umjetnik bez ikakvih afera iza sebe i bez ikakvog pranja prljavog vesa u svojoj vrlo dugoj karijeri da bi se njegovim imenom na ovaj nacin ispirala usta. Samo to je bila poenta citavog posta. Ponekad sebi dozvoljavamo i previse taman kao i onaj momak koji je napao na Pavkovica a koji je i toj situaciji ostao na visini zadatka. Zar i to nije ironija ?
tranzit je offline