Videti jedan post
Star 23.03.2011, 15:57   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@djovan
Da se vratimo na tvoje pitanje sa pocetka
Citat:
Originalno postovano od djovan Pokaži Post
snimim jednu traku u mono pa je kopiran i dobijem stereo
I ... radi ovoga dobijas razne odgovore, kolege diskutuju (ne svadjaju se), pise se puno, argumentuje se, a ti ni da mrdnes. Ukaze ti se da nema potrebe i svrhe da kopiras tu mono vokal traku i pravis nekakav pseudo-stereo jer je nebulozno i bez ucinka jer mono signal mozes kopirati i sto puta na sto traka nista se nece promijeniti sem sto ce se taj signal pojacavati sa svakom od dodatih kopija sve dok ne odvalis u crveno (mada ima situacija kada ima potrebe kopirati vokal mono traku i to u slucajevima kada se zele postici specijalni efekti o kojim sada ne bih dalje pisao jer bih izisao iz okvira teme). U detalje se i objasni sto je to tako i sa prakticne i sa naucne (teoretske) strane. Opet ti ne mrdas, ne znamo ni da li si uopste i procitao te odgovore i savjete. Onda upadnes sa sasvim drugacijim pitanjem a mi zakljucimo da ti zaista nisi ni citao ono sto je napisano. Sta sad treba da ti se odgovori da bi bio zadovoljan ? Mozda da ti se daju detaljna uputstva kako da napravis Hit Mix, e... takvih uputstava nema niti ih ko zna jer svaki mix ima svoju dusu (ili je bez duse). Nego moj ti je savjet sjedi i pozabavi se prvo teorijom (fizikom, akustikom, tonom) a onda pokusaj primjeniti to steceno znanje u praksi. Sto duze to budes radio, dolazices do boljih rezultata.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djovan (23.03.2011)