Videti jedan post
Star 25.06.2011, 03:45   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drugar, nemam ja ni vremena, ni potrebe da u vezi sa ovom temom googlam a pogotovo ne da citam nebulozne rasprave besposlenih klinaca po netu o stvarima koje spadaju u moj svakodnevni (u medjuvremenu omrazeni) posao. Ako bih krenuo da poredim sve bolje mikrofone sa kojima sam se susreo i radio, sa tim TLM 103, to bi bio veoma, veoma dug post i veliki posao. Moj poziv je vec preko trideset godina upravo borba sa mikrofonima najrazlicitijih konstrukcija, namjena i proizvodjaca. TLM 103 je sasvim prosjecni mikrofon koji upotrebu nalazi najprije u home studiju i ne zasluzuje ni po cemu da bude pomenut u ozbiljnijim raspravama u vezi sa mikrofonima visoke klase. To znamo i ti i ja. Njime je Neumann samo pokrio nisko-budzetno trziste sa jedinom ambicijom da i tu pokusa da ostvari neku dobit. Ni po cemu ovaj mikrofon ne ostavlja nekakav poseban utisak da bi bi bio posebno upamcen ili prepoznatljiv. On korektno obavlja svoj posao i nista vise od toga. Tu se prica zavrsava. I jos nesto, zvuk i osobine jednog mikrofona treba da se cuju, da se osjete a opisivati ih je prilicno smijesno i neozbiljno. To me podsjeca na postove na forumima koji upucuju na youtube linkove gdje se demonstrira "kvalitet" PA sistema. Nebulozno. Mogu se samo okvirno dati osnovne smjernice u pogledu osobina mikrofona, sto si ti sasvim ispravno i dao za TLM kada si napisao da je u gornjem frekventnom opsegu nesto izrazeniji, mada se i to da procitati iz njegovog dijagrama a sve ostalo, mora da se cuje. Sve tehnicke karakteristike i specifikacije su uzaludne dok se ne cuje mikrofon na djelu i ne provede sa njim u radnim uslovima bar par sati.

Nisam ja otisao ni u kakav off topic niti ima sta drugo da se shvati iz onoga sto si napisao vec bas ono sto si napisao:
" puno svetskih hitova, koji svakodnevno slusamo je urdjeno bas na TLM102/103"
Sta tu drugo ili trece ima da se shvati ? Konkretno receno, konkretan si odgovor i dobio.
tranzit je offline