Videti jedan post
Star 13.07.2011, 00:51   #13
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pogresan ton u terci ?

Prije svega hvala na lijepim rijecima. Drugo pod terminom klasicne terce neznam tacno sto mislis ali pretpostavljam da pricas o Harmonisko Molskoj terci koja u odnosu na prirodnu molcku tercu ima povisen 7 stupanj. To znaci da sa ovom mojoj ENSEMBLE Cdur/Amol (paralelni, prirodni) nema nista pogresno jer opste je poznato da svaki prirodni paralelni mol ima iste potpuno iste tonovo i terce kao njegov srodni dur. Jednostavnije receno Amol prirodni sto posto odgovara C duru po svem. U nasoj narodnoj muzici se vecinom koriste Harmoniske molske terce u kojima je sedmi ton za pola tona visi nego u istoimenoj prirodnomolskoj terci. Ovo se nemoze fiksati u ENSEMBLE tercama nego samo u Oscilatorskim. Neznam ciju ti verziju i koju vrziju oscilatorski terci imas ali moje prve verzije iz doba PA1 su imale na po kojem tonu (polutonu gresku u key mapingu sto sam ispravio u kasnijim verzijama koje sam dao Vuletu i dozvoljavam da se stave u downloa sekciju ako on to hoce ali samo PCG fajlovi. Evo nadam se da si dobio odgovor. Pripremicu video i za USERDK terce i priloziti. Zelim jos samo dodati da su Oscilatorske terce daleko najbolje i jedine pravilne zbog samog Editinga koji je u USERDK striktno upucen na drum editing i nema potrebne funkcije za kvalitetniji sound editing. Samo cu Oscilatorske ostaviti za sada neobjavljene jer to zelim ostaviti za sebe zasada.




click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od svrakan (13.07.2011 u 07:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
daree (13.07.2011), korgkras (01.08.2011), spale (13.07.2011)