Videti jedan post
Star 18.07.2011, 04:01   #29
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Probaj Ovo

Aco probaj ovo. Kriticni tonovi su rijeseni i A#/B i F/F# a ne smetaju drugim tonovima. Znaci rijec je o novoj skali ako gledamo odnos osnovnog tona i terce. Ova skala se moze upotrijebiti u A mol navedenim pjesmama ali ne vis u F/Dm. Ton F se mora promjeniti jer cisti F/Dm skalski f nestima u terci na tonu G a ovako sve stima.
Na postojecu F Dur/Mol skalu koju sam ranije objasnio stavi F+99, Fis-99 ili +99 sto ti vise odgovara. Ovu novu skalu nazovi Amol_JV i koristi je kod ovakvih pjesama.
Dodato:
Znam da ces mi reci da Gis/As ton terca nevalja ali ovo bi bilo rijesenje samo za pojedine pjesme jer ako si primjetio kad uzmes F dur onda terca na A tonu prolazi nekako ali nevlja. Sve u svemu ipak Ediing na ovakav nacin skala koje su ponudjene od Korga za sada je limitiran. Potpuna ideja oko Ensemble terci ima dobrih stvari ali nije pravo rijesenje. I oscilatorske terce iako najsavrsenije imaju svoje nedostatke (Transpose) tako da nam ne ostaje nista nego se nadati boljem Skala Modu u Performancama tako da zaobidjemo i Oscilatore i Ensemble. Mislim da se o ovoj temi nema sta vie reci jer to je to. Da napomenem i po meni glavni problem kod oscilatorskih skala je kad pravimo key range mora biti poluton u odnosu. Kad bi moglo da bude samo jedan ton (npr A1 - A1) sve bibilo druga prica.

Promijenjeno od keyboards (18.07.2011 u 04:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote