Videti jedan post
Star 23.01.2012, 01:09   #15
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Beethoven,

Svakako da je stvar licnog ukusa....i jos jednom...
Ni jednom nisam rekao da su PRX lose kutije....
Imam i imao sam PRX i proslu seriju(500) i novu seriju (600) a kao sto mozes da vidis iz mojih komentara i dalje imam i koristim JBL PRX618XLF subwoofer jer mislim da je odlican.....
Ali ponavljam, bez obzira koliko ti ili ja nismo ili ne volimo Yamahu zbog bilo kojeg razloga, sa ovom novom serijom Powered Speakers-a su sve iznenadili..... i to sa razlogom....
Ja sam jedan od onih kojima nije primarni faktor ime, mada pokusavam da kad kupujem, ostanem u top 10 proizvodjaca jer se zna zasto su oni tu gde jesu....A kao sto vidis ja nemam Yamahin Avatar na svom profilu .... (sala mala).
Kad sam rekao da su izoblicenja primetna kod JBL-a....onda sam poredio PRX i DSR seriju...
Kad stavis ove dve kutije jednu pored druge i kad im dovedes nivo signala gde JBL ne moze vise da da i cujes da DSP pocinje da funcionise(reze donji spektar, a i gornji) uz mali nivo izoblicenja , Yamaha gura jos 40% iznad toga bez ikakvih problema i perfektno cisto...
JBL ima svega sto treba ali je oskudna u toplini i svira prilicno "tvrdo"...E to je to sto im fali...Koji god pevac da ih je uporedio sa DSR serijom su imali istu primedbu...E sad pre nego sto sam imao priliku da probam i kupim Yamahu i PRX mi je zvucao odlicno....
Opet napominjem...u pitanju su nijanse kvalitete zvuka ali te nijanse menjaju mnogo....
Sto se tice snage.....ponavljam Yamaha je u velikoj prednosti ...a i vole da se "poguraju" tad i fino prosviraju....

Pozdrav

Promijenjeno od zox2003 (23.01.2012 u 01:10 sati)
zox2003 je offline   Reply With Quote