Videti jedan post
Star 27.05.2012, 23:48   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Bolje nađi melodyne ako želiš da peglaš falševe sa njim. To se radi ručno bez ikakve klavijature, da zvuči na kraju u najmanju ruku prirodno. Taj autotune je skroz pogrešno shvaćen pa "producenti" i "pjevači" sa ovih prostora (Balkan) previše pretjeruju s njim, a još ga i ne znaju podesiti kako treba, znaju i tonalitet da fule i to tako zvuči ofirno a još i robotski, za ne povjerovati. Najviše ga upotrebljavaju današnji RnB pjevači, koji naravno, ne znaju da pjevaju.
Kad to čujem, hoću sve da polupam.

Citat:
Originalno postovano od mklavijatura Pokaži Post
...da li postoji mogucnost da uz pomoc ovog VST-a ja na klavijaturi odsviram nesto, i taj audio snimak odpeva to ?...
Ako sam te shvatio, za to što ti hoćeš treba ti vokoder (ne miješati sa harmonizerom/vokalizerom!). To ti je jedna cijevčica koju vokal stavi u usta i može da pjeva ili govori. Ta je cijevčica spojena sa sintizajzerom koji taj signal modulira u zavisnosti tonova ili harmonije koji se sviraju na njemu. Nisam s tim nikad radio, ali koliko znam, nemoguće je nalijepiti na snimak (osim ako stvarno postoji neki plugin, ali nisam upućen da li postoji), znači, potrebno je to otpjevati ili "ispričati", izrecitovati uživo.
harepa50 je offline   Reply With Quote