Videti jedan post
Star 22.08.2012, 03:10   #14
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Interesantno....Sta je sa mikrofonima koji se koriste?Koliko oni uticu na "opsta pravila"koja se navode?Koliko sam instrument utice na sve ovo?Bez obzira na nesuglastice sa kolegom Tranzitom u predhodnom periodu mislim da je on u ovom slucaju(barem za live)u pravu-postoje frekventni opsezi za svaki instrument i vokal-postoje i prateci harmonici koji naglasavaju ili eliminisu pojedine delove samih izazivajuci akusticke anomalije,postoje i jos mnogo faktora koji mogu pozitivno ili negativno uticati na zvucnu sliku ali osnova je uvek ista-da bi postavljali odredjene sablone eq.instrumenata i vokala potrebno je pod broj 1 imati dobar instrument,kulturu sviranja u bendu,dobre vokalne soliste-pod broj 2-ozbiljne mikrofone,monitore(po mogucnosti inear sisteme)i pojasniti svima da monitoring sluzi kao informacija a ne kao zadovoljstvo na bini a na ustrb publike(osim ako imate mon.mix i coveka koji to zna da radi)zbog koje ste vi tu a ne obrnuto,pod 3-ozbiljan razglasni sistem i uslove za njegovo koriscenje-pocevsi od dovoljne kolicine snage-rad sa 6 db rezerve,ozbiljan mixer i eff.rek(dig.ili analogni),ozbiljan analizer i master eq-i eq za monitore i naravno znanje da to upotrebite.Kada se svi ti faktori ispune i nemenjaju duzi vremenski period sami cete uociti frekvencije koje su vam potrebne za dobar mix.To je moje misljenje-sto neznaci da vama neodgovara vec navedena eq ali pravilo koje licno mislim da treba postaviti je "ako dobro zvucite na bini kao bend-muzicki i sa nivoima bas-gitara-bubanj-da se svi cujete bez monitora-resili ste pola posla oko zvuka"ostalo dolazi redom.Da samo napomenem da za dobar zvuk pojedinih instrumenata i li njihovih delova je jako bitan dinamicki efekat(comp.ili gate)kao i varijabilni hi ili lo pass filteri pa se i to mora uzeti u obzir-ne samo eq...
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa kg za ovaj koristan post:
tonijo (22.08.2012)