Tema: roland g70
Videti jedan post
Star 24.11.2012, 14:25   #18
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bilo bi lepo da neko ko ima G70 postavi neki snimak, pa da se vidi ta razlika izmedju G70 i BK-5....Nije fora ni sve u novom, jer tako i ja kad sam uzimao moj G600....Nudili mi neku Yamahu PSR-E323 one najjeftinije sto je malo bolje od prethodnog Casia kog sam imao, a za iste pare sam uzeo G600, pa sad vidi da li je bolje nova Yamaha PSR-E323 ili G600 koji sam uzeo....Isto tako i ovde....Nije uvek poenta da je nesto novo i da znaci da je dobro, kao sto sam bio rekao Punto ili Mercedes....Po tebi, ti bi uzeo pre novi Punto nego Mercedes iz 2000 i neke godine koji su puni opreme, pa ti vidi sad da li je uvek bolje novo, ili polovno....Takodje razlika u tezini nije uvek presudna....I ne slazem se da je funkcionalnost na BK-5 tako dobra kao na G70, jer BK-5 em nema veliki i pregledan ekran, em nema Touch Screen ekran koji po meni mnooooogo olaksava rad, nema ekvilajzere (slajdere) ispod ekrana, sto automatski znaci da za sve sto treba da pojacas/smanjis moras da ulazis u neke podmenije na tako nepreglednom ekranu na BK-5, sto uopste nije dobro za Live svirku, dok na G70, resis u 1 sekundi to sto hoces....Svi svetleci tasteri sto dodatno pomaze u mraku, koje BK-5 opet nema....Mogao bi do ujutru ovako, ali mi nije poenta da grdim BK-5 i hvalim G70, jer nemam nikakvu korist od toga....Ajde da su 2 razlicite marke, pa hvalim onu koju ja imam, ali nije ni to, nego nesto sasvim drugo....Uzgred, gde su BK-5 toliko ulaza/izlaza koliko ih ima G70?Evo malo zadnja strana klavijature da se vidi razlika....

Roland G70 - Roland_g70rol_Rear.jpg
Roland BK-5 - roland_bk-5_6.jpg

Ako treba jos karakteristika, jos cu da pisem....Nije problem....Ako neko ne moze od G70 da vidi sve ulaze, neka pritisne i drzi CTRL i sa tockicem na misu neka okrece na gore i tako ce uvecati sliku, pa pogledajte onda ulaze/izlaze....Nije to za poredjenje....G70 i E80 su trenutno najbolji Rolandovi aranzeri i nemoze tu da se poredi sa bilo cim slabijim, jer je suvisno....Sa SRX prosirenjem koje imaju ove 2 klavijature, vaze za jedne od najboljih aranzera trenutno.....Tako da nema zezanja....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
marioDX (08.03.2016)