Tema: Korg Pa600
Videti jedan post
Star 19.01.2013, 18:50   #647
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za navodjenje toga je apsolutno nebitno na cemu ja sviram jer ne trazim poredjenje sa drugim klavijaturama vec objasnjenje zasto vredi toliko koliko kosta, usput, ja nisam ljubitelj niti zastupnik bilo kog brenda i nisam ugovorom vezan za njega da moram da ga hvalim i dizem u nebesa! Naveo sam vec da mislim da su sve klavijature preskupe, pogotovo imajuci u vidu da se sve vise proizvode od standardnih kompjuterskih i drugih komponenti koje mozete naci i u drugim kucanskim aparatima!!!
Uzmite u obzir tu "fascinantnu" RAM memoriju, znam da ljudi daju po 150-200e za RAM memorije za neke klavijature a iste su prastare SD memorije koje su na kompjuterima koriscene pre 20-ak godina. Licno meni se desilo da su mi u radnji trazili 200e za RAM memoriju za Motif XS7, kada sam pogledao nasao sam memoriju sa nekog starog kompjutera i najnormalnije mi je radila jer se radilo o 168-pinskom SD slotu! Iste stvari se desavaju i kod ostalih proizvodjaca! Hocete da kazete da Korg ili bilo koji od proizvodjaca ne moze u danasnje vreme da napravi klavijaturu koja ima 64 ili vise Gigabajta RAM-a vec nam ga daju na kasicicu (kao recimo na Pa3x - cak 256Mb!?). Ili jos bolje, da nije moguce ubaciti neki veliki Flash Memory pa da ne mora klavijatura da ucitava semplove pri paljenju, bez obzira koliki oni da su?
Rolandx, kakve veze imaju nasa primanja sa cenom klavijature?! Pa na zapadu ljudi zaradjuju puno vise, Pa600 kosta manje od prosecne mesecne plate! To bi znacilo da kod nas treba da kosta oko 300-400e!!!
Udaljili smo se od teme (Pa600), ne zelim da kudim ovu klavijaturu vec sam samo bio isprovociran ovim postom:
Citat:
Originalno postovano od zdozic
A sta bi vi?I dobro kuciste,i dobru tipku,i 4G memorie itd,itd,i to sve ako je moguce za neki 500evra.
Malo se uozbiljite,ljudi.
Opet, moj odgovor je - DA, hteo bih sva danas raspoloziva sredstva i komponente koje omogucavaju dobar instrument! Cena klavijatura proizvedenih u kini je veoma, veoma mala... pocnite da razmisljate o tome pa cete se vrlo zapitati sta sto ima u klavijaturama sto kosta toliko!
Pozdrav svima, neka se niko ne nadje uvredjen ovim sto sam napisao!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
veselinovicvs (30.12.2014)