Videti jedan post
Star 04.06.2013, 18:57   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Tranzit
Prije svega najljepša hvala na opširnom odgovoru.

Znači, ako ništa drugo mogao bi koristiti Casio kao drugu kljavu, za sitne upadice, arpegiator za ak. gitare i pianina na nekim laganicama i nadasve kao glavnu kljavu za stari dobri ex-YU rock tipa Bijelo Dugme, EKV, Divlje jagode, Prljavo kazalište, Parni valjak ... prvenstveno radi fantastičnih hammonda.
Samo, to sve napravim u Tone il Performance modu, a ostatak kljave ostaje barem meni neiskorišten. Sigurno se neću zahebavati sa sequencerom.
Možda ću dobiti nekih pristojnih 30-tak zvukova, a ostatak boja je za live stage meni neiskoristiv, ili treba dobro zagrijat stolac i izprovrtat sve one potenciometee i dugmiće jedno 1.000 puta barem ljevo, desno pa da slučajno naletim na neki pristojan sound kad napucam i ispremješam sve kombinacije. Makar ima čak 9 layera, iskreno rečeno niti jedan pristojan sound ne ispadne ni kad iskoristiš 3, akamo li svih 9.
Upravo radi malog ekrana, jako lošeg menija (sve se svodi na kratice i treba samo dobrih 3 mjeseca studiranja kljave da skopčaš što je što) ovaj synth mi je poprilično kompliciran za rad.
Vidjet ću koliko ću moči izvući iz njega i koliko će mi koristiti, ako ništa uvjek ga mogu prodati ili zamjeniti s nekim za neki drugi synth.
Za sada mi je u ovih tjedan dana rad sa ovim synthom čisti sado mazo
Nisam baš pretjerano oduševljen, tako da osim ljepog izgleda i već spomenutih hammondsa ostalo je mačak u vreči. Vjerojatno se varam, no neču za njih puno žaliti.
Za informaciju kolegama, ako je tko od znalaca (koji će znati iskoristiti sav CASIO-v potencijal) zainteresiran slobodno nek mi se javi, spreman sam ga prodati ispod cjene il zamjeniti za neki synth/aranžer u tom cjenovnom rangu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote