Videti jedan post
Star 30.10.2013, 17:17   #42
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Ace

Ama u pravu si ti, rekoh ti ja, medjutim rekoh i da taj fundamentalni Round Robin, sa ovim koji se upotrebljava u muzici kao funkcija, ima zajednicko ime (nesrecno odabrano) ali da sve ostalo moze i u najvecem broju slucajeva i jeste, dosta, dosta drugacije. Terminologija je meni vrlo dobro poznata ali taj "Round" je u muzickim instrumentima dobio drugacije znacenje. Potpuno je tacno da Round Robin znaci ponavljanje necega u krug po tacno utvrdjenom redoslijedu gdje su svi elementi ravnopravni i tu nema diskusije, medjutim ovdje se diskutovalo o Round Robin funkciji u muzickim instrumentima, a tu Round Robin kao termin, uglavnom nema mnogo veze sa onim sto u sustini znaci. U muzickim instrumentima on postaje daleko slozeniji, pa moze da se ne "vrti" samo u krug, a ni po utvrdjenom redoslijedu. Terrmin je kod muzickih instrumenata malo nesrecno odabran, pa te to vjerovatno buni ali tako je, kako je, u medjuvremenu se taj termin odomacio, kako si i sam predpostavio, a niko ne vidi potrebu da ga mijenja.





@zoricd

To moram da pogledam malo detaljnije, da bih ti tacno napisao, korak, po korak sta treba da radis, a trenutno nemam pored sebe Kronosa. Prvom prilikom cu popisati precizno nacin na koji ces doci do Round Robina ili bolje receno, njegove imitacije, pomocu Wave Sequences.

Promijenjeno od tranzit (30.10.2013 u 17:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote